Czwartek, 29 Grudnia 2011 Imieniny Dawida, Dionizy, Tomasza

Express Płocki » O nas | Ogłoszenia drobne | Aktualności » Kultura | Edukacja | | Kronika kryminalna | Płock | Gostynin | Rolnictwo | Przedsiębiorczość | Region | Newsy internautów | Rozrywka » Horoskop | Sennik | Dowcipy | Informator » Historia | Ważne telefony | Porady » Uroda | Zdrowie | Dobre rady | Porady prawne | Różne » Ogłoszenia | Felietony | Akcje, patronaty, plebiscyty | Gwiazdozbiór |
Szukaj na stronie Expressu Płockiego:
Senso Duo
sprawdź jak walczyć z wypadaniem włosów.
http://www.swiatkobiet.com.pl/senso-duo-rewolucyjny-sposob-na-wypadanie-wlosow
Sennik

ABECADŁO - (sen o abecadle) - zapowiada rychły sukces artystyczny.
ABORCJA - (dla kobiety) - to zapowiedź, że realizacja rozpoczętych działań może zakończyć się utratą honoru i upokorzeniem, (dla lekarzy) - to oznaka problemów w działalności zawodowej.
ADMINISTRACJA- (praca) - w administracji oznacza życie w nędzy i ubóstwie.
ADMIRAŁ - taki sen to znak, że nie ominie Cię szczęście w miłości i powodzenie w pracy, także symbol zawarcia nowych znajomości.
ADOPCJA - (sen o adoptowaniu dziecka) - przepowiada wzbogacenie się, (dla mężczyzny) - to także awans, (dla panny i rozwódki) - zapowiedź bliskiego ślubu.
ADORATOR - (sen o adoracji) - oznacza wspaniałą przyszłość i same radości, ( zakochanym) - taki sen wróży szczęśliwą miłość.
ADRES - ( czytanie adresu) - oznacza kłopoty w interesach i poważne straty, ( natomiast adresowanie listu) - to pomyślne nowiny.
ADWOKAT- (wizyta u adwokata) - oznacza poważny awans, (dla młodej kobiety) - to znak, że stanie się obiektem plotek, ( rozmowa z adwokatem) - to zapowiedź dużych pieniędzy, ( widzieć adwokata w sądzie) - to ostrzeżenie przed wrogami.
AGREST - (zbierać agrest) - oznacza polepszenie się interesu i nadzieję lepszej przyszłości, (jeść agrest) - przyjemności, które mogą zaszkodzić, (widzieć) - uniknięcie przykrej roboty.
AFISZE - (roznosić je) - -sen ten oznacza zniewagę, (czytać) - jest wróżbą ciężkiej pracy bez zysku.
AFRYKA - ( być w niej) - oznacza to chorobę, bądź żałobę w rodzinie, ( podróżować po niej) - przestroga przed wrogami i kłótliwymi ludźmi, (oglądać mapę Afryki) -to znak, że spełnią się twoje marzenia.
AGRAFKA-sen ten oznacza zapowiedź dużych interesów, (dla panien i kawalerów) - jest oznaką rychłego małżeństwa.
AFRONT - (dla młodej dziewczyny) - sen ten jest ostrzeżeniem przed niemiłymi adoratorami, (doznać go od kogoś) - zwiastuje rozczarowanie w miłości oraz kłopoty i przykrości, również może oznaczać łzy i smutek.
AGAT-jest zapowiedzią małego zysku w interesach lub niewielkich kłopotów rodzinnych.
AKACJA-jest zapowiedzią niespodziewanego zysku, bądź wygranej w toto lotka lub loterii fantowej, (czuć jej zapach) - wskazuje na twoje niemoralne postępowanie.
AKORDEON - (dla kobiety) - sen taki oznacza szczęśliwy i trwały związek, (słyszeć dźwięki akordeonu) - jest zapowiedzią miłych rozrywek w sympatycznym towarzystwie, (grać na nim) - sen ten oznacza większą energię w dążeniu do sukcesu.
AKSAMIT - to zapowiedź powodzenia oraz szczęścia w interesach, (kupować go) - uporządkowanie spraw majątkowych, (ubierać się w aksamit i przeglądać się w lustrze) - oznacza plotki, jak również cierpienie z powodu własnej pychy, (dla kobiety sen o aksamicie) - wróży zaszczyty i bogatych adoratorów.
AKTA - (przeglądać je) - jest oznaką awansu, (widzieć podarte akta) - jest ostrzeżeniem przed kłótnią z rodziną lub sąsiadami, z których jednak wyjdziesz zwycięsko, ( gdy czyta je notariusz) - mogą być oznaką wplątania się w sprawy sądowe, które mogą być przyczyną kłopotów i strat finansowych.
AKTOR - oznacza niezależność oraz większe możliwości wykorzystania zdolności w interesach, (być aktorem) - oznacza przyjemną pracę, (dla kobiety sen, że jest zaręczona z aktorem) - zwiastuje przestrogę przed niemoralnymi przyjemnościami, które mogą przynieść jej upokorzenie i wstyd.
AKTORKA - (być aktorką) - oznacza zmiany w życiu, (widzieć ją) - wróży wiele przyjemności i rozrywki w sympatycznym gronie, (flirtować z aktorką) - dla mężczyzny sen ten jest przestrogą przed kłótnią z żoną lub narzeczoną, która będzie przyczyną rozstania, (kochać się w aktorce) - jest oznaką miłej i pożytecznej pracy.
AKUMULATOR - sen o nim wróży szczęście w interesach oraz powiększenie majątku.
AKUSZERKA - (widzieć akuszerkę) - oznacza zaproszenie na chrzciny, (przyjmować akuszerkę) - może być błogosławieństwem dla bezdzietnej rodziny, (dla zakochanych) - jest oznaką trwałej i wiernej miłości.
ALABASTER - taki sen dla młodej dziewczyny może oznaczać rozstanie z ukochanym z powodu swej niewierności, (rozbicie rzeźby z alabastru) - oznacza nieszczęście, w innych przypadkach sen o alabastrze zawsze oznacza pomyślność.
ALARM - (sen o sygnale dźwiękowym) - zapowiada zawsze pojawienie się bogactwa, (zaś głos budzika) - to zwiastun interesującego spotkania.
ALBUM - może oznaczać wizytę dalekich krewnych lub zawarcie nowych przyjaźni, (gdy otrzymujesz album) - to znak dobrych interesów, ( dla młodej kobiety) - sen taki oznacza miłego adoratora lub nawet zamążpójście.
ALEJA - (przechadzka ją) - to oznaka wielu kłopotów, ( kobietę sen taki) - ostrzega przed podejrzanymi znajomościami i przed utratą dobrego imienia.
ALIMENTY - (płacić alimenty) - ostrzeżenie przed nierozważnym przedsięwzięciem, (otrzymywać je) - jest oznaką szczęścia i dostatku w życiu.
ALTANA - (budować altanę) - to pomyślność i szczęście w miłości, (siedzieć w niej) - jest oznaką szybkiego pokonania przeszkód w osiągnięciu szczęścia, (niszczyć ją) - to zapowiedź nie zrealizowania marzeń i planów.
ALKOHOL - wróży waśnie i nieporozumienia wśród rodziny lub znajomych, (pić alkohol) - jest zdradą najbliższego przyjaciela, (rozlewać go) - to wróżba, że źle skończy się spotkanie towarzyskie.
AMANT - wróży dobry znak na przyszłość , (nieporozumienie z nim) - wskazuje, że należy przeprosić osobę , której wyrządziło się przykrość.
AMBONA - (wstępować na nią) - wróży szczęście, (widzieć ją) - oznacza nieczyste sumienie oraz zwiastuje smutek i niepokoje, ( naprawiać ambonę) - oznacza korzystne plany lub pomyślną starość, (widzieć kogoś na ambonie) - oznacza nieszczęście lub chorobę oraz niepowodzenia w interesach.
AMBULANS - ( widzieć go) - oznacza wyjazd kogoś z rodziny lub śmierć przyjaciela oraz ostrzeżenie sprawach prywatnych i zawodowych.
AMPUTACJA - (amputacja jakiejś kończyny u innych) - jest zapowiedzią możliwości śmierci kogoś z najbliższej rodziny lub poważnych kłopotów w interesach, ( mieć przeprowadzoną amputację) - ostrzeżenie przed wszelkimi niepowodzeniami i kłopotami jak również kłótniami i waśniami rodzinnymi.
AMUNICJA - jest oznaką pomyślnego zakończenia wszystkich przedsięwzięć, ( kupować amunicję) - oznacza, że zostanie się pociągniętym do odpowiedzialności, ( zgubić ją) - kłótnia z osobą odmiennej płci, ( pracować przy produkcji amunicji) - oznacza zwiastun klęski i niepowodzeń.
ANANASY - oznaczają zaproszenie na przyjęcie lub wesele, gdzie spotkasz osobę, którą się później ożenisz i będziesz szczęśliwy, oznaczają również sukcesy w interesach np. pomyślne zawarcie kontraktu, (dla podróżujących )- oznacza pomyślną podróż i zadowolenie, (jeść ten owoc) - wróży sukces i wyróżnienie, (zbierać je) - zwiastun niepokojów i nieporozumień oraz przykrości w sprawach dotąd pomyślnych.
ANIOŁ - dobry znak wróżący dużo szczęścia, ( towarzyszyć aniołowi) - oznacza powodzenie, spokój, szczęście oraz dobry interes z przyjaciółmi, (dla zamężnej kobiety) - jest to znak , że będzie miała liczną i kochającą rodzinę, ( dla kochającej się pary ) - jest to znak , że ich małżeństwo będzie bardzo zgodne i będą mieli dużo przyjaciół , ( widzieć anioła w promieniach światła) - to zapowiedź bliskiej radości i miłej niespodzianki w rodzinie, a także otrzymanie wiadomości od przyjaciół lub małego spadku.
APTEKA - ( być w niej z receptą) - oznacza uwolnienie od kłopotu, ( widzieć aptekarza lub rozmawiać z nim) - jest zapowiedzią dobrego ożenku, ( dla panny lub młodej wdowy) - jest przepowiednią ulgi w dolegliwościach lub poprawy finansów.
ARCHITEKT- (architekt sporządzający plany) - korzystne plany w życiu oraz w interesach, ( dla kobiety) - architekt jest ostrzeżeniem przed intrygami i podstępnymi planami osób, które będą zmierzały do zawarcia korzystnego małżeństwa dla niej.
ARCYBISKUP - ( widzieć go) - to znak, że będziesz zmuszony do przezwyciężenia wielu przeszkód na drodze do bogactwa i dostatku, (rozmawiać z nim) - uzyskanie pomocy przyjaciół w dążeniu do zaszczytów, ( dla kobiety) - jest to zapowiedź zawarcia nowych i sympatycznych przyjaźni.
ARMIA - (rozgromiona i przegrana) - oznaka wielu korzystnych interesów, (zwycięska armia) - zwiastuje nieszczęścia i kłopoty.
AS - (mieć go w ręku) - oznaka dobrej okazji, która nie zostanie jednak należycie wykorzystana, (widzieć go w rękach innych) - przestroga przed wrogami pragnącymi zaszkodzić twojej reputacji.
AUTO - ( prowadzić sprawnie, jeśli go masz w życiu na jawie) - to oznaka, że ważne sprawy wymagać będą szybkiej decyzji, ( jechać autem lepszym niż masz) - to znak poprawy losu, ( niższa klasa) - oznacza pogorszenie losu, ( auto rozsypujące się) - to ostrzeżenie może oznaczać kradzież auta lub wypadek. Niekiedy stare auto oznacza,śmierć starszej osoby. Jechać taksówką to znajomość obliczona na krótki okres. Wysiąść z auta na środku drogi to zmiana decyzji lub przeszkody na drodze życiowej
AUTOBUS- ( jechać) autobusem - nieporozumienie z przyjaciółmi. Widzieć ( pusty) autobus - to Oznaka rychłych zaszczytów i honorów. Być ( kierowcą) tego pojazdu to zapowiedź dostatku i niespodziewanego szczęścia w miłości. Autobus ( zapełniony pasażerami) - wróży pomyślność w interesach.
AUTOR - (być nim) - oznaka biedy, (mieć do czynienia z nim) - oznaka straty czasu i wątpliwości w interesach, (widzieć przeglądającego swoje dzieło) - zwiastun niepokojów i konfliktów z przyjaciółmi.
ATŁAS - (kupować go lub mierzyć) - zostać oszukanym przy kupnie, (mężatce) - kłopot z krawcową, (mężowi) - wydatki na żonę.
ATRAMENT - (widzieć czarny) - kłopoty, (czerwony) - skaleczyć się, (zielony) - liścik miłosny, (atrament rozlać) - wmieszanie się w cudze sprawy.
AWANTURA-( mieć ją w domu) - to przepowiednia dobrej prywatki. Awantura ( na ulicy) - oznacza możliwość zgubienia lub zostawienia czegoś.( Zrobić samemu) awanturę - poznanie miłej osoby.
AWANS- (otrzymać) -oznacza przeciwność w miejscu pracy. Sen ten zaliczany jest do tzw. "odwrotnych" będących wytworem podświadomości.
AZJA - (podróżować po tym kontynencie) - zapowiedź zmian w życiu, które jednak nie przyniosą żadnych większych korzyści materialnych.

BABKA- (widzieć żyjącą) - jeśli jest pogodna wróży spokój, zdenerwowana, robiąca wymówki-ostrzeżenie przed pomyłkami życiowymi. Należy skontrolować swoje postępowanie. Umierającą -dręczy ją poważna choroba. Sen taki wróży zagrożenie życia kogoś innego.
BAĆ SIĘ- ( czegoś) sen jest zwiastunem przyszłych, przykrych napięć emocjonalnych w rzeczywistości.
BADAĆ- (pacjenta płci przeciwnej) - wróży pomyślne kontakty towarzyskie, dobra znajomość. (Tej samej płci) - to rozpoczęcie pomyślnego interesu. Natomiast (dla lekarza), dla którego sen ten może być odbiciem codziennych czynności zawodowych, znaczenie jest inne. Oznacza rozwinięcie się problemów natury zawodowej. ( Być badanym) -śledztwo, kontrola urzędowa. ( Choremu) - wróży nadzieję na polepszenie zdrowia.
BAGAŻ-(podróżować z dużą ilością) -bagażu to kłopoty, które pociągną za sobą trudności finansowe, (dla młodego mężczyzny) - oznacza przestrogę, iż jego przyszła małżonka może być słabego zdrowia, (dźwigać własny bagaż) - jest oznaką twojego braku zainteresowania problemami innych.
BAGNET - (widzieć) - oznacza zamachy złych ludzi, (bagnetem pchnąć) - pozbyć się natręta, (samemu być pchniętym) - niepowodzenie w interesie.
BAGNO-(spacerować po bagnistym terenie) - jest przestrogą przed fałszywymi przyjaciółmi i rozterkami w miłości, (widzieć innych przechadzających się po bagnie) - to niebezpieczeństwo i niepowodzenie, które szybko zakończy się powodzeniem i przyjemnościami, (widzieć pokryte zieloną trawą) - zapowiedź interesów i przedsięwzięć przynoszących niewielki zysk.
BAJKI - (powtarzać) - zyskasz opinię człowieka naiwnego, (samemu układać bajki) -sen ten zdradza twoje talenty twórcze ukryte w podświadomości, ( bajki religijne) - wróżą rychłe nawrócenie się na drogę religijności.
BAL -(być na balu w pięknym stroju i w towarzystwie miłych osób) - pomyślność i powodzenie, (widzieć bawiących się na nim) - symbolizuje śmierć w rodzinie w niedalekiej przyszłości.
BALDACHIM - (mieć go nad sobą) - oznaka fałszywych przyjaciół, którzy będą cię namawiać do niepewnych transakcji oraz konieczność większego zainteresowania się kłopotami najbliższych.
BALET- (oglądać go) - wróży kłopot oraz stratę w sprawach zawodowych, dla małżonków-jest oznaką kłótni, dla zakochanych - wróży rozstanie.
BALKON - (stać na nim) - to szybkie spełnienie życzeń, (spaść z niego) - strata lub niemiłe wiadomości od przyjaciół, (dla kochanków) - wróży długie, lecz ostateczne rozstanie.
BALON - (widzieć go) - przepowiednia straty czegoś miłego, (wchodzić na niego) - oznacza ryzykowne przedsięwzięcie, (spaść z niego) - rozczarowanie, (unosić się balonem w powietrzu) - jest zapowiedzią niespodziewanej podróży służbowej lub nieoczekiwanego wzrostu dochodów.
BAŁWAN - (śniegowy) - straty moralne, zawód miłosny, ( rozmawiać z nim) - poniżenie, nieodpowiednie towarzystwo.
BANK - (lokować pieniądze w banku) - jest przestrogą, aby być bardziej oszczędnym, (brać udział w interesach bankowych) - wróży powodzenie w sprawach finansowych lub zmysłową miłość,(widzieć sejf bankowy) - jest zwiastunem niespodziewanego wzrostu dochodów, albo otrzymania spadku.
BANANY - sen oznacza, że masz szczere zamiary, ale musisz bardzo uważać na swoje postępowanie, aby nie dać się zwieść pustym złudzeniom i nie zmarnować życia, (jeść je) - oznaka zaangażowania się w nudne i nie dające satysfakcji przedsięwzięcia, (gnijące)- zapowiedź czekających cię kłopotów i zmartwień, (sprzedawać banany) - to znak, że jesteś obiektem zainteresowania ze strony ludzi biznesu.
BANKNOTY-(posiadać)-straty materialne,(wydawać lub zgubić) - zysk.
BANKRUCTWO - (niemożność spłacenia długów) - to przestroga przed zawieraniem umów, kontraktów lub przed złym wyborem w miłości.
BAŃKI - (stawianie baniek)- przemijająca choroba), (stawianie ich) - niespodziewana zasadzka.
BARAN - (widzieć pasące się barany) - smutne wiadomości), (słyszeć beczenie barana) - strata i wstyd, (nosić barana) - zwiastun wielkiego honoru i niespodziewanych zaszczytów), (widzieć wiele baranów) - to bogactwa i dostatek, które będą powodem zazdrości ze strony zawistnych ludzi.
BAWEŁNA - (rosnąca) - symbol wielkich interesów i szczególnej pomyślności w życiu, (w belach) - oznaka czekających cię lepszych czasów, (dla człowieka interesu) - poprawa w interesach, (zbierać bawełnę) - zapowiedź bogactwa i wielkiego dostatku, (bawełniana suknia) - przyjemna, a niekosztowna zabawa.
BERŁO-to symbol władzy i poważania, (trzymać w ręku) - pomyślność i powodzenie, (widzieć u kogoś) - korzystna znajomość, protekcja.
BERET - (studentowi) - zdanie egzaminu, (kobiecie) - być wyśmianą.
BEZ - (widzieć kwiat bzu) - szczęście w grze, (widzieć kwitnący) - oznacza spełnienie nadziei i zadowolenia ze swojego postępowania, (dla osoby chorej) - jest zapowiedzią szybkiego wyzdrowienia,(zrywać lub łamać krzewy) - nieprzyjemności, może grzywnę.
BIBLIA-(czytać biblię) - szczęście, dobre wiadomości i powodzenia w miłości, ( widzieć innych czytających ją) - to ostrzeżenie przed moralnymi pokusami, które mogą być przyczyną wielu rozterek i konfliktów.
BIBLIOTEKA - (być w niej) - bliskie kontakty z dobrymi ludźmi, jak również oznacza niezadowolenie z postępu interesów, (być bibliotekarzem) - wróży otrzymanie dobrej posady.
BIĆ - (kogoś po głowie) - mieć do czynienia z człowiekiem tępym, (w piersi) - powziąć do kogoś złość, (po nogach) - wypędzać nieproszonego gościa.
BIELIZNA -(nosić nową) - pomyślność, (czarną) -smutek, żałoba, (brudną) -kłopoty, przeciwności, pomówienia, a czasem rozczarowanie w miłości.
BISKUP - złe wiadomości, zmartwienie.
BLONDYN(KA) - (widzieć kogoś o jasnych włosach i rozmawiać) - pozytywne kontakty, (kochać blondynkę) - zapowiedź zdrady w miłości.
BLUSZCZ-oznacza, że ma się szczerych przyjaciół oraz zapowiada powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach.
BŁOTO - (widzieć lub upaść w nie)- możliwość wzbogacenia się, (wpaść w głębokie błoto) -zapowiada, że spotka cię coś złego, (być obrzucanym) - przestroga przed wrogami pragnącymi narazić twoje dobre imię.
BŁYSKAWICA - jest dobrym znakiem, zapowiada powodzenie w interesach, honory i niezależność, (dla rolnika) - dobre zbiory, (marynarza) - udaną podróż, (dla zakochanych) - wytrwałość w uczuciach, (błyskawica razem z burzą) - to niedobry znak, (uderzająca w coś) - przestroga przed popadnięciem w tarapaty wskutek zawiści i obmowy.
BOGACTWO - (widzieć) - oznacza utratę majątku; (być bogatym) - przepowiada straty materialne. (Mieć bogato urządzony dom) -sen pozytywny.
BÓJKA - wróży nieporozumienia w rodzinie lub między kochankami; ( zostać pobitym) - zapowiada spełnienie nieprzyjaznych zamiarów konkurencji.
BRAT- (rozmowa z nim) oznacza stabilizację finansową; (widzieć jego dzieci), zapowiada drobne problemy rodzinne.
BRZYDOTA - (widzieć kogoś lub coś brzydkiego) - zapowiada nieprzyjemną sytuację; (szpetota własnej twarzy) - oznacza wyrzuty sumienia.
BUDYNKI - ( widzieć wysokie, piękne budynki) - wróży pomyślność. (Walące się lub zburzone) - nieziszczone nadzieje.
BURZA - symbolizuje wstrząs psychiczny na tle niespodziewanych, przykrych przeżyć emocjonalnych.
BYDŁO - (pasące się bydło) wróży powodzenie i dostatek.( Czarne, rogate bydło) - liczni i groźni nieprzyjaciele. ( Pędzić bydło) znaczy, że przy pilności i zapobiegliwości możesz stać się bardzo bogaty.

CAŁOWAĆ - ( ziemię) - smutek i poniżeni, (czyjąś twarz) - lekkomyślność uwieńczona pomyślnym skutkiem, (być całowanym skromnie i bez erotycznych uniesień) - przyjaźń, (całować matkę lub ojca) - zysk i szczęście, (osobę zmarłą) - smutek lub chorobę.
CEBULA - oznacza nieprzyjemności i kłótnie.
CHMURY -( widzieć ciemne chmury) - smutne wydarzenie oraz nieszczęścia w rodzinie,( jasne i przejrzyste) - zwiastują pomyślny okres w interesach.
CHOROBA - sny o chorobie zwiastują troski i kłopoty.
CIĄŻA - przepowiednia kłopotów, jeszcze odległych, lecz nieuniknionych.
CIĘŻAR -(dźwigać nadmierny) - wróży ciężką pracę i trudne warunki życia, (jeżeli ciężar zdoła się udźwignąć i przenieść w inne miejsce) - zapowiedź pokonania trudności i pozbycia się kłopotów, mieć ciężkie nogi - wróży ciężką chorobę.
CMENTARZ - ( jego widok) - informuje o złych nastrojach, które trwać będą długo.
CUKIER - (jeść lub gryźć) - wróży, że należy być ostrożnym przy sporządzaniu dokumentów, (handlować nim) -zapowiedź zwycięstwa na drodze do zaszczytów i sukcesu, (pakować cukier) - to korzyści w interesach, w wyniku zaangażowania się w z pozoru błahą sprawę, (rozsypany cukier) -wróży niewielkie, lecz dotkliwe straty.
CYGANIE - sen o nich - jest przestrogą przed nieuczciwością przyjaciół lub bliskich, których darzysz nadmiernym zaufaniem.
CYLINDER - (mieć go na głowie) - ostrzeżenie przed kradzieżą, jak również przed innymi niepowodzeniami i zmartwieniami, (widzieć innych z tym nakryciem) - wróży zwiększenie dochodów, może być oznaką nagłego zdobycia sławy w branży artystycznej w niej zaangażowanych.
CYTRYNY-zwady i nieporozumienia, (owoce cytryn na drzewie) - nieudany związek małżeński lub partnerski.
CZAPKA - (kupować lub otrzymać nową) - nowa znajomość, (nosić starą) - nie masz perspektyw na nowe kontakty, (zgubiona lub dziurawa) - strata, (czarna) -smutek.
CZAROWNICA- (widzieć ją) - poszukiwanie niemoralnych przygód oraz rozrywek, które ostatecznie zakończą się upokorzeniem i utratą reputacji, (rozmawiać z nią) - to rozczarowanie i trudne położenie w interesach.
CZEKOLADA- (pić lub jeść czekolad)- zapowiedź choroby oraz lepszych czasów po krótkim okresie niepowodzeń, (gorzka lub niesmaczna) - zwiastuje rozczarowania i niepowodzenia.
CZEREŚNIE - (jeść) - duże dochody w krótkim czasie oraz pomyślność i szczęście w domu, (dla zakochanych) - wróży trwałą i wierną miłość.
CZYTAĆ - (naukowe książki lub prace)-sukcesy w danej dziedzinie, korzystne zatrudnienie, (satyryczne) - przykrości lub ośmieszenie, (gazety) - nowiny, rychłe wiadomości, (księgi rachunkowe) - wiadomości dotyczące spraw finansowych. Sen taki może oznaczać straty materialne.
ĆMA - (widzieć latającą ćmę) - zapowiedź plotek wokół ciebie i twojej rodziny, (zabić ją) - wróży pokonanie nieprzyjaciół.

Kliknij tutaj

DACH- (stać na dachu) - osamotnienie, niepewna pozycja, (chodzić lub ślizgać się po nim) -niebezpieczeństwo, (uszkodzony lub zerwany) - wielkie niepowodzenia, zasadzki i intrygi, spaść z dachu.
DAKTYLE-oznaka powodzenia w sprawach handlowych, (jeść daktyle) - zapowiedź ubóstwa i nędzy, będącej wynikiem lekkomyślnego postępowania, (widzieć je na drzewie) - to szczęście i radosne pożycie małżeńskie.
DĄB - (piękny i zielony) - szczęście i pomyślność, (dąb z żołędziami) - niezwykłe powodzenie, (spróchniały lub bez liści) - niepowodzenie, (widzieć powalony lub ścinany) - ciężka choroba lub śmierć kogoś z otoczenia.
DESZCZ -(ulewny) - zapowiedź wielu problemów, (moknąć na ulewnym deszczu) - oznacza twoją niewyczerpaną energię w dążeniu do sukcesu, (być przemoczonym przez deszcz) - oznacza chorobę, (dla kobiety) - sen taki zwiastuje popełnienie niedyskrecji, przez co narazi na szwank swoją reputację i dobre imię chwytać lub zbierać-twoje pieniądze lub przedsięwzięcia narażone są na straty, (słyszeć uderzenia kropel o dach) - zwiastuje szczęście i pomyślność w domu oraz zadowolenie z dzieci.
DIAMENT- zapowiedź dobrobytu, bogactwa lub dobrego wyboru w małżeństwie, (znaleźć go) - to strata, (zgubić diament) - wróży sporo przykrości, (być posiadaczem diamentów) - to wielkie zaszczyty i wyróżnienia, (otrzymywać je) -oznaka ubóstwa i upokorzeń.
DŁOŃ- (widzieć własną dłoń) - zwiastuje powodzenie, (ściskać czyjąś dłoń) - to korzystny interes, (piękne i zadbane dłonie) - symbolizują zaszczyty i wysoki awans, (brzydkie i zniszczone) - są oznaką rozczarowań i zmartwień, (brudna dłoń) - wskazuje na twoją zawiść i zazdrość w okazywanych uczuciach innym, (okaleczona dłoń) - wskazuje na osiągnięcie przez innych twoich zamierzeń, (dla kobiety sen o dłoniach) - symbolizuje zdobycie wielkiego szacunku i poważania, (myć dłonie) - rychłe zaproszenie na wesołą i miłą zabawę w gronie przyjaciół, (podziwiać obce) - ostrzeżenie przed zbytnim okazywaniem zazdrości ukochanej osobie, co może doprowadzić do konfliktów, a nawet rozstania.
DOBROBYT- (żyć w dobrobycie) - oznacza twoją niewyczerpaną energię, która pomoże ci w pomyślnym rozwiązaniu wszystkich spraw, (dla młodej dziewczyny) - sen taki wskazuje na jej wysokie aspiracje i zamierzenia, które będzie mogła osiągnąć dzięki własnej pracy.
DOM - (budować dom) - to powodzenie i dostatek, (odnawiać go) - to pełne powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach, (pokrywać dachem swój dom)-ostrzeżenie przed możliwością poniesienia strat, (widzieć walący) - zwiastuje ciężką chorobę, (pożar domu) - oznacza niepowodzenie, (dom rodzinny) - to zdrowie i dobrobyt, (dom publiczny) -prowadzić go-zapowiedź powodzenia, (poprawczy) -ostrzega przedangażowaniem się w niepewne interesy.
DRABINA - (stać na jej wierzchołku) - to szczęście i powodzenie, (złamana drabina) - zapowiada niespełnione nadzieje, (spaść z niej) - wróży nieszczęście i kłopoty, (uciekać przy pomocy drabiny) -oznacza ciężką walkę z wrogiem.
DROGA-(widzieć drogę)-oznacza podróż, (szeroka) - to powodzenie w życiu, (wąska) - oznacza bogactwo, (długa) - oznacza życie pełne trosk, (górzysta i nierówna) - zapowiada nieszczęścia, jak również rozpoczęcie nowych interesów, które w końcowym efekcie zakończą się smutkiem i rozczarowaniem, (obsadzona drzewami) - to przyjemności w niedalekiej przyszłości.
DRÓB - (dla młodej dziewczyny) - oznacza przestrogę przed frywolnymi przyjemnościami.
DRZEWO - (pełne zielonych liści) - pomyślność w zamysłach, dobre interesy, (pełne dojrzałych owoców) - korzystny związek uczuciowy, (egzotyczne drzewo) - bogaty ożenek lub korzyści zdobyte zagranicą, (spaść z drzewa) - niepowodzenie porażka życiowa.
DRZWI - (zamykać na klucz) - bezpieczeństwo, ukrycie tajemnicy, (mieć trudności z zamknięciem) -nieuniknione przykrości, sen ten jest ostrzeżeniem przed nieprzyjaciółmi, którzy mogą stać się powodem dużych kłopotów i intryg.
DWORZEC - (kolejowy) - ( czekać na pociąg) - zawód, próżne oczekiwania, (wsiąść do pociągu) -korzystna zmiana, (nie wsiąść do niego) - przegapisz ciekawą okazję życiową lub nie skorzystasz z możliwości zmiany w twoim życiu, (żegnać kogoś na dworcu) - utrata przyjaźni śmierć lub rozstanie, (czekać na dworcu) -różne nadzieje.
DWÓR- (znajdować się we dworze) - zapowiedź niezwykłych trudności i kłopotów w życiu prywatnym, (widzieć go z oddali) - szybkie otrzymanie awansu lub osiągnięcie innego, ważnego sukcesu.
DYNIA-w/g sennika egipskiego - (chorym) - wyzdrowienie, (wszystkim innym) - próżne nadzieje.
DYREKTOR - (rozmawiać ze swoim dyrektorem) - ważne sprawy zawodowe, (kłócić się z nim) -nieprzyjemności w pracy, (poufale z nim postępować) - upomnienie, nagana lub utrata stanowiska.
DZBAN - ostrzeżenie,aby powstrzymać się przed nadużywaniem napoi alkoholowych, (pełny dzban) -wskazuje na twoją troskę o zapewnienie godziwego bytu w rodzinie, (stłuczony) - wróży chorobę w rodzinie, (pić z niego) -oznacza dobre zdrowie oraz miłe wizyty.
DZIECKO - (dla młodej kobiety) - wróży zapowiedź opuszczenia przez ukochanego, (własne umierające) - szybkie wyzdrowienie, (jeśli kobieta ciężarna śni o urodzinach swego dziecka) - powinna zwiększyć ostrożność podczas całej ciąży, aby uniknąć komplikacji, (jeśli sen taki objawia się przed samym porodem) - może być snem proroczym o pozytywnym znaczeniu, (karmić dziecko) - dla kobiety niepowodzenia i rozczarowania, (uczące się dzieci) - oznaka szczęśliwych czasów.
DZWON - (słyszeć) - złe wiadomości, (alarmowe) -zwiastuje kłopoty, które zakończą się pełnym sukcesem, (dla kobiety) - oznacza rozstanie z ukochanym lub mężczyzną.

EGZAMIN - (zdawać) - zapowiada nowe, bardziej korzystne stanowisko, (egzaminować kogoś) -oznacza, że wyświadczysz wkrótce komuś przysługę.
EGZEKUCJA - (widzieć czyjąś) - będziesz świadkiem czyjegoś upadku, (własna) - porażka życiowa.
EKSPRES - (otrzymać przesyłkę ekspresową) - nieporozumienia z przełożonymi, co może być powodem opóźnienia awansu.
ELEKTRYCZNOŚĆ - (przyrządy elektryczne) - wróżą szybki awans, (być porażony prądem) -przestroga przed groźnym niebezpieczeństwem, czyhającym w twoim otoczeniu, (widzieć przewód) -twoi wrogowie będą w stanie przeszkodzić twoim zamiarom.
ENCYKLOPEDIA - (czytać) - wskazuje na twoje wielkie możliwości literackie, przeglądać ją - to znałaby bardziej rozmyślnie postępować w ważnych sprawach.
EUROPA - (podróżować po Europie) - zapowiedź dalekiej podróży w niedługim czasie w celach czysto rozrywkowych, (dla młodej dziewczyny) - może oznaczać nie wykorzystanie szansy na uzyskanie awansu, jak również sprawienie zawodu swojemu ukochanemu lub rodzinie.
EWANGELIA - (czytać) - spokój sumienia i właściwe postępowanie, które przyniesie ci wielkie dochody i majątek, (słuchać ewangelii) - to znak, że powinieneś posłuchać czyjejś dobrej rady i postępować zgodnie z nią.
EPILEPSJA - zawsze zapowiada zmiany w Twym życiu
EWA - (widzieć ją w raju) - znak, że prowadzisz zły tryb życia, który nastręcz ci wiele problemów (dla panny) sen taki jest ostrzeniem przed zawieraniem pochopnych związków, (Ewa z jabłkiem) - przestroga dla biznesmenów.

FABRYKA - (widzieć) - wróży poprawę sytuacji majątkowej, (być właścicielem fabryki lub pracować w niej) - stosując odpowiednie środki ostrożności masz szansę osiągnąć dobrobyt,(dla zakochanych sen o fabryce) - wróży długą i szczerą miłość.
FAJKA - (palić ją) - tryumf, (połamana) - niezgoda, (widzieć dym unoszący się z fajki) - gniew.
FARTUCH - (chodzić w fartuchu) -ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi, (wkładać komuś) -oznacza, że ktoś żywi do ciebie gorące uczucia, (dla młodej dziewczyny) - wróży to zmienność losu, (dla uczennicy) - wskazówka,aby bardziej zajęła się nauką,a nie frywolnymi rozrywkami.
FIGI - wróżba hojnych darów, od których zależeć może twój los, (jeść je) - to szybka podróż, (rosnące na drzewie) - wiele korzyści materialnych, (suche figi) - przykrości i kłopoty, (dla kobiety) - wróży szybkie zamążpójście z bogatym mężczyzną.
FIGURY - (gipsowe lub inne) - zła przepowiednia dla osób chorych lub spodziewających się dziecka.
FIRANKI - sen o nich - oznacza wyjawienie przyjacielskiej tajemnicy, co sprowadzi na ciebie kłopoty, (brudne) - to spory i konflikty rodzinne ogólnie sen o firankach jest złą przepowiednią.
FLAGA - (trzepocząca) - to dobre nowiny, (podarta) - zapowiada utratę wolności, (flaga państwowa) -zwiastun pomyślności i powodzenia we wszystkich sprawach.
FLIRT - (flirtować z kimś) - zapowiedź licznych przyjemności i szczęścia, (widzieć osoby flirtujące pomiędzy sobą) - zapowiedź szczęścia w interesach.
FOTOGRAFIE - są zapowiedzią intryg i podstępnych działań ze strony bliskich, a także ostrzeżeniem przed nielojalnością kochanków lub osób widzianych na zdjęciach, (dla osoby zamężnej lub żonatej) -sen o fotografiach innych osób oznacza ujawnienie niepochlebnych spraw.
FRUWAĆ - (w powietrzu unosząc się lekko w górę) - jest dobrą przepowiednią, (fruwać i spaść) -krótkotrwałe sukcesy, po których nastąpią przykrości i niepowodzenia.
FUTRO - (nosić lub otrzymać) - znaczny zysk, często zdobyty cudzym kosztem, (stracić lub widzieć zniszczone) - utrata korzyści.
FURTKA - może oznaczać nowe przedsięwzięcia, (nie móc otworzyć furtki) - trudności nie do pokonania.

GABINET - oznacza, że postępujesz w życiu zbyt skrycie, jak również oznacza zmianę miejsca zamieszkania.
GAD - symbolizuje skrytego i groźnego nieprzyjaciela.
GAZETA - (czytać) - ważne nowiny od przyjaciela oraz zmiana zatrudnienia, (dla kawalera) - zapowiedź ożenku z wdową, (dla zakochanych) - zwiastuje dłuższą rozłąka później małżeństwo, (kupować gazetę) - nagabywanie o pieniądze, (prenumerować gazetę) - pomyślne transakcje,(drukować gazetę) - wróży wiele okazji do odbycia ciekawych podróży, których nie będziesz w stanie wykorzystać.
GEOGRAFIA - (uczyć się jej) - zwiastun dalekiej podróży w celach czysto turystycznych.
GĘŚ - przykra wizyta, (stado gęsi) - nieodpowiednie towarzystwo, (gęsio) - może oznaczać nieodpowiedniego konkurenta, (być gonionym przez gęś) - nieuniknione przykrości, (skubać pióra z gęsi) - korzyści osiągnięte cudzym kosztem.
GILOTYNA - (stać na niej) - niespodziewana, lecz bolesna strata przyjaciela, (być ścinanym na gilotynie) - utrata rozsądku lub szczęścia.
GITARA - powodzenie, (grać na gitarze) - miłość zmysłowa, (grać źle) - nieodpowiednie postępowanie utrudni kontakty, (gitara zniszczona, uszkodzona) - utrata miłości.
GLINA -sen o glinie wróży zastój w interesach i niewypłacalność, (kopanie w niej) - niepomyślne i niespodziewane wydarzenia staną na przeszkodzie w nowej pracy, (mieć ubrudzone ręce i nogi w glinie) - niespełnione zamiar.
GŁÓD - (odczuwać) - to namiętności, (zaspakajać go) - daremne nadzieje, czasem niedostatek.
GNIAZDO- (ptasie) - symbolizuje dom rodzinny. (Zniszczyć gniazdo) -będziesz przyczyną rozbicia rodziny, (puste) - to długa nieobecność w domu, (gniazdo gołębi) - szczęśliwy związek,(bocianów) -dobre perspektywy dla domu, (gniazdo ptaków śpiewających) - oznacza szczęśliwy związek.
GNOJOWISKO - zapowiedź dużych pieniędzy, (rozrzucać go) - to świetne widoki na przyszłość.
GODŁO - (jakiegoś państwa widzieć) -honory i zaszczyty, (zniszczone) - utrata sukcesu, przeciwności.
GOŁĄB - (para gołębi) - szczęśliwe miłostki, (widok pary białych gołębi w gnieździe) - zaproszenie na ślub, (gruchanie słyszeć) - wyznanie miłosne, (zabić gołębia) - skrzywdzisz bliskiego.
GÓRA - (wspinać się na nią i dojść na szczyt) - trudności w realizacji planów, (znaleźć się na szczycie) - pomyślne zakończenie spraw, (schodzić na dół) - niepowodzenia, (widzieć góry) - plany trudne do realizacji.
GRÓB - (kopać) - śmierć w rodzinie, (odwiedzać groby) - utrata uczuć, (wpaść do grobu) -niebezpieczeństwo, choroba lub ciężkie przejścia życiowe, (choremu) - zwiastuje śmierć.
GRZMOT- (słyszeć bliskie grzmoty) - zapowiada niebezpieczeństwo, (znaleźć się w ulewie z grzmotami) - to znak nadciągających kłopotów i utrapień.
GRZYBY - (jeść) - zapowiedź choroby, a także upokorzeń, (widzieć je) - to niezdrowe pragnienia w gromadzeniu bogactwa, (dla kobiety sen o grzybach) - zwiastuje lekceważenie zasad przyzwoitości w pogoni za niegodnymi przyjemnościami.
GWIAZDY- (spoglądać na jasne) - to dobre zdrowie, pomyślność i szczęście, (spadająca) - oznacza szczęśliwe zdarzenie, (gwiazda wieczorna) - to tęsknota, (tocząca się po ziemi) - wróży niebezpieczeństwo i trudne czasy.
GWOŹDZIE - (sprzedawać) - uczciwa praca, nie zawsze ciesząca się społecznym prestiżem, (gwoździe zardzewiałe) - to choroba i niepowodzenie w interesach, (wbijać w ścianę) - pokonanie wszelkich przeszkód oraz nieprzewidziane wydatki, (zranić się gwoździem) - kłopoty finansowe lub niewłaściwe posunięcie na giełdzie.

HABIT - widzieć we śnie to przepowiednia bliskiej choroby kogoś z rodziny. Czasami sen ten zwiastuje długi celibat lub smutek na tle miłosnym.
HAK -zapowiada kłopoty. Dla zakochanych to oznaka kłótni.
HARACZ - (płacić) - oznaka dużych wydatków na cele osobiste. ( Przyjmować) - to zapowiedź niezasłużonych zaszczytów, co przyniesie plotki.
HAREM - (utrzymywać) - to oznaka, że tracisz najlepsze siły w pogoni za przyjemnościami. (Dla kobiety sen o przynależności do haremu) - to znak, że będzie szukać zakazanych przyjemności.
HARMONIA - (grać na niej) -dla mężczyzny oznacza wesele, (dla kobiety) - to znak bliskiej żałoby.
HERB - oznaka godności i zaszczytów.
HERBATA- (Pić ją z miłymi osobami) - pomyślność w kontaktach. (Rozlać) - złe następstwa
HEŁM - (widzieć) - oznaka mądrego zachowania pozwalającego uniknąć strat i problemów finansowych. (Nosić lub nakładać) - to błąd w wyborze wspólnika.
HETMAN - (dla mężczyzny) - zapowiedź poboru do wojska, (dla kobiety) to oznaka powiększenia rodziny.
HIENA - zapowiedź kłopotów, rozczarowań, plotek.
HIPNOZA - sen o niej zapowiada życie bez problemów, uznanie otoczenia.
HODOWLA -( zajmować się nią) - to wielkie zyski (dotyczy zwierząt domowych), ( hodowla koni wyścigowych) - to straty i kłopoty z tytułu niemoralnego życia.
HOŁDY - (zbierać) - to pomyślność. (Oddawać) - poniżenie.
HOROSKOP - (stawiać) - znak nieoczekiwanych zmian w interesach i dalekiej podróży.
HOTEL - Niestabilna sytuacja.
HOSTIA - (dla osób młodych) - powodzenie, (starszym) -wróży chorobę.
HUK - (słyszeć) - zwiastuje ciekawe zdarzenie.
HULANKA - (uczestniczyć w niej) - to nadchodzące smutki i kłopoty.
HURAGAN - Niedobra przepowiednia dla biznesmenów. Dla zakochanych rozczarowanie.
HUTA - pracować w niej to oznaka, że jest się wyzyskiwanym
HYMN - (śpiewać) to znak szczęścia i powodzenia w życiu. (Słyszeć) - to kłopoty w interesach.

IDEA - głosić ją to zapowiedź rychłego ośmieszenia.
IDEAŁ - (dla młodej kobiety) spotkanie ze swoim ideałem to znak beztroskiego życia. (Dla kawalera) to zapowiedź korzystnych zmian w interesach.
IDIOTA - taki sen ostrzega przed kontaktami z ludźmi.
IGŁA - to zapowiedź kłopotów. (Dla panny) to oznaka staropanieństwa. Jedynie (dla biznesmenów) taki sen to zwiastun wielkiego zarobku.
ILUMINACJA - radosne zdarzenie i dobre następstwa.
IMIĘ - (słyszeć własne imię we śnie) - to dobre wiadomości. (Wypowiedziane przez osobę zmarłą) - Ostrzeżenie.
IMIENINY - (urządzać komuś) - to oznaka niespodziewanych odwiedzin przyjaciół. (Gdy obchodzisz własne) - możesz spodziewać się kłopotów.
INDEKS - (Przeglądać) - znak, że znajdziesz to, czego szukasz.
INDIANIN - (śnić o nim) - to zapowiedź niezwykłych zdarzeń.
INDYK - to kłopoty. Czasami oznaka depresji i choroby nerwowej. (Latający indyk) - to szybko zbliżająca się sława. (Strzelać do tego ptaka) - majątek zdobyty nieuczciwie.
INSTRUMENTY- zazwyczaj sen taki ma podłoże seksualne. (Grać na nich) - to zmysłowa miłość. (Słyszeć) - pomyślność, (jeśli smutna)- to cierpienie, (połamane) -radość zepsuta złym towarzystwem. (Dla panny) bogaty mąż.
INWALIDA - niedostatek. (Pomóc inwalidzie) - to pomyślność w sprawie o odszkodowanie.
INWENTARZ - ostrzega przed rozrzutnością i marnotrawstwem.
ISKRA - silne emocje na tle uczuciowym.
IZBA - (mieszkać w małej) - to ubóstwo, (sprzątać) - dla starszych pogrzeb, (dla stanu wolnego) - zmartwienia, (dla zaślubionych) - wulgarne kłótnie.

JABŁOŃ - (z liśćmi) - to pomyślność, (kwitnąca) - miłość, (owocująca) - dostatek, (uschła, bez liści) - choroby.
JACHT - odpoczynek od interesów. ( Zabawa na jachcie) oznacza awans i poważanie. (Na mieliźnie) - problemy w interesach.
JAD - (pić) - sen ostrzega przed znajomymi, dzięki którym możesz stracić wiele.
JADŁO - (nieczyste) - to ostrzeżenie przed wrogami. (Czyste i smaczne) - to liczne potomstwo i wszelka pomyślność. ( Stół zastawiony jadłem) - to zapowiedź zabawy lub wesela. (Jadło zepsute) - znak poważnej choroby.
JAGODY - (zbierać je) - to szczęście w życiu. (Jeść (białe) - wygrana, (czarne) - kłopoty, (czerwone) - śmierć bliskiej osoby.
JAGNIĘ - zwykle symbolizuje dziecko. (Zabijać) - robić krzywdę dziecku, także nienarodzonemu. (Karmić jagnię) - to udane dzieci, szczęście rodzinne. (Dla panny) - to dobry mąż i liczne potomstwo. (Dla mężczyzny) - piękna i cnotliwa żona. (Strzyc Jagnie) - to oznaka wyrachowania.
JAJKA - (dużo jajek) - oznaka powodzenia w biznesie i miłości oraz szczęśliwe małżeństwo. (Dla kobiety) - oznaka wielu przygód miłosnych. (Rozbite) - niepowodzenie. (Jajecznica) - kłótnia z sąsiadem. (Gotowane) - dobra wiadomość. (Kupować) - zapowiedź dostatku w życiu.
JAŁMUŻNA - (rozdawać) - kłopoty rodzinne. (Brać) - powodzenie przyjdzie po wyrzeczeniach. (Dla osoby młodej) - to ostrzeżenie przed podstępnymi rywalami.
JAMA - (wchodzić do jamy) - zły czas dla interesów. (Uciec od niej) - przykra sprawa. (Wpaść do niej) - sytuacja bez wyjścia. Sen taki może także mieć podłoże seksualne, zapowiada ożywione kontakty seksualne.
JAMNIK - to partner seksualny albo przestroga przed nieprzyjaciółmi.
JARMARK - dla biznesmenów oznaka zamętu w interesach. (Być na jarmarku) - to znak upadku interesu i fałszywych przyjaciół.
JARZYNY - oznaczają niskie pobudki, człowieka bez wartości.
JARZĘBINA - symbol lenistwa i lekkomyślności. (Jeść) - przykrości.
JASKÓŁKA - zwykle nowiny lub: (lecą wysoko) -powodzenie, (martwa) - smutek, (biała) - oświadczyny, (wlatująca do domu) - zmiany, (puste gniazdo) - to szczęście rodzinne i zyski.
JASZCZURKA - kobieta podstępna, nieprzyjaciółka. Dla kobiety to także znak, że jej męża czeka inwalidztwo.
JAŚMIN - (kwitnący) - zapowiada zaręczyny bliskiej osoby, a także (dla kobiety) nowe przygody miłosne.
JAZDA (na koniu) - symbol kontaktów intymnych. (Spaść z wierzchowca) - utrata partnera. (Powozem) zapowiedź honorów, miłości i dobrego życia.. (Jazda przez las lub puste pola) - to oznaka wielu zmartwień. (Na ośle) - uważaj na honor. (Na łyżwach) - ryzyko. (Na wózku,taczkach) - poniżenie.
JELEŃ - rywal, konkurujący o twoją kobietę.
JEZIORO - (pływać po wzburzonym,ciemnym jeziorze) - zmiana losu; (widok brudnej wody w jeziorze) - zapowiada kłopoty i straty. (Żeglować po jeziorze w miłym towarzystwie) - zapowiada spokojne i wygodne życie.
JĘZYK - (pokazywać komuś) - to zapowiedź zwycięstwa nad wrogami knującymi intrygi przeciwko tobie, (widzieć własny język zaatakowany chorobą) - to znak, żebrak rozwagi przysporzy ci kłopotów.
JUBILER-przyjaźń z wartościowym człowiekiem oglądać lub kupować klejnoty to ostrzeżenie przed stratą wielkich pieniędzy.

KACZKA - (widok dzikiej kaczki na czystej wodzie) - to zapowiedź interesujących podróży, (widok kaczek lecących w powietrzu) - oznacza powiększenie majątku; (polowanie na kaczki) - oznacza zmianę posady, (kaczki nurkujące) - zapowiadają trudne warunki życia.
KADZIDŁO - dym ulatujący z kadzidła oznacza koniec romansu.
KAKAO - (gotowanie kakao) - zapowiada dobrą zabawę na weselu, (choremu) - wróży poprawę zdrowia.
KAKTUS - dla zakochanych kłopoty i waśnie oraz przykrości i nieporozumienia w rodzinie.
KALENDARZ - przepowiednia zmian i nieoczekiwanych sytuacji mających zaistnieć w bieżącym roku.
KAŁUŻA - (wchodzić w kałużę) - to zapowiedź małych kłopotów, które zostaną ci wynagrodzone przez los,(widok kałuży krwi) - to zapowiedź pożaru, (przeskoczyć kałużę) - to znak uniknięcia kłopotów.
KAŁ - (widzieć) - nieprzyjemności; (wydalać) - krytyka i oszczerstwo.
KAMIENICA - (nowa lub w trakcie budowy) - to pomyślność w przedsięwzięciach; (zburzona lub waląca się) - nieziszczone plany; (paląca się) - straty materialne.
KAMIEŃ - zwiastuje kłopoty i niepowodzenia; (zbieranie małych kamyków) - oznacza drobne przykrości; (wielkie kamienie) to wielka strata;(chodzić po kamieniach) to utrapienie i zgryzoty; (drogocenne kamienie) to znak,że otrzymasz spadek lub jakiś wielki dar.
KANAPA - sen o niej jest zapowiedzią spokojnej starości, (siedzieć na kanapie) - pomyślność, (leżeć lub spać na niej) - trudy bez zysku.
KAPCIE - to ostrzeżenie przed niefortunnym związkiem lub intrygą, (posiadanie pięknych kapci) - to zapowiedź uwikłania się we flirt przynoszący wstyd;
KAPELA-to zapowiedź zdobycia wiernych przyjaciół w niedalekiej przyszłości.
KAPELUSZ - (piękny, nowy) - to ciekawa znajomość, (biały) - to radość albo oświadczyny dla osoby, którą widzi się w kapeluszu; (zgubić lub nie móc odnaleźć) - strata moralna.
KAPLICA-smutna wiadomość lub niezgoda w kołach towarzyskich; (wchodzić do kaplicy) - oznacza uwikłanie się w niefortunne związki, (modlić się w kaplicy) to znak, że otrzymasz wsparcie od bliskich ci osób.
KAPUSTA - (zielona) zapowiada niewierność i przeszkody w miłości; (gotować ją) - to zaproszenie na wesele lub zabawę; (kroić kapustę) - to zapowiedź pogorszenia sytuacji przez rozrzutność.
KARAWAN - może zapowiadać śmierć kogoś bliskiego lub chorobę i smutek; (karawan przecinający drogę) to znak, że będziesz zmuszony do walki z zajadłym wrogiem.
KARTKA MIŁOSNA - (wysyłać kartki miłosne) - to stracić okazję wzbogacenia się; (dla kobiety) sen taki oznacza, że poślubi ubogiego, lecz żarliwego wielbiciela.
KAT- (widzieć kata) - to zapowiedź intrygi przeciwko tobie ze strony najmniej spodziewanej; (rozmowa z nim) to przepowiednia wielkiego bogactwa i majątku.
KATASTROFA - (stać się ofiarą wypadku) - poważne przejścia życiowe; (sen o katastrofie na morzu) wróży utratę zysków lub śmierć bliskiej osoby; (jeśli z katastrofy wychodzisz szczęśliwie) to znak,że szczęśliwie wybrniesz z trudnej sytuacji.
KĄPIEL- (brać kąpiel w czystej wodzie) - zapowiada pomyślność; (jeśli woda jest brudna i mulista) oznacza niepowodzenia i liche zdrowie; (dla młodych dziewcząt sen o kąpieli0 - ostrzega przed towarzystwem mężczyzn mogących sprawić kłopoty.
KLUCZE - (otrzymać klucz do czyjegoś mieszkania) - związek seksualny; (zgubić klucz) jest ostrzeżeniem przed narażeniem swojej reputacji.
KŁOPOTY- sen o kłopotach jest zapowiedzią szczęśliwych wypadków.
KOBIETA - jest zwiastunem powodzenia w życiu i powiększenia majątku; (piękna) to wydatki; (blondynka) to szczęśliwe zdarzenie; (całować kobietę) oznacza zyski materialne.
KOCHANEK - (być kochankiem) - jest wróżbą, abyś był ostrożny w swoim postępowaniu; (widok kochanków żony) zapowiada dobrych przyjaciół.
KONCERT - (dla młodej osoby) szczęście w miłości, które zakończy się weselem.
KOTY- ostrzeżenie przed nieszczęściem i zdrada także fałszywym przyjacielem.
KSIĄDZ - jest zapowiedzią szczęścia i pomyślności we wszystkich interesach; (spowiadać się) jest zapowiedzią smutku.
KUPA GNOJU - (widok dużej kupy gnoju) - zapowiada szczęście i powodzenie; (kilka kup) oznacza zdobycie wielkiego majątku.
KWIATY- (zbierać pachnące kwiaty) zwiastuje dobrobyt lub wielką wygraną; (czerwone) są symbolem dobrej nadziei na przyszłość; (widzieć piękne kwiaty w ogrodzie) - trwałe uczucie.

LALKA - (żywa lalka) - jest dobrym snem dla osób oczekujących dziecka, (nieruchoma) - ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem.
LAMPA - ( jasno świecąca) - jest zapowiedzią powodzenia w sprawach osobistych, pochwały w pracy i szczęścia rodzinnego, (zgaszona wróży śmierć w rodzinie; (wypełniona oliwą) - jest symbolem aktywności zawodowej przynoszącej wymierne korzyści.
LAS - (chodzić po lesie) - oznacza opłacalny trud, jeśli roślinność była bujna; (zgubić się w lesie) - niepowodzenie; (las zniszczony lub suchy) - wielkie straty.
LATAĆ - (latać wysoko) - oznacza uniknięcie wielu kłopotów; (spaść latając) -niebezpieczeństwo, przeciwności losu, porażka życiowa; (dla młodej osoby) - oznacza pokonanie przeszkód w drodze do celu; (latać bez skrzydeł) - to oznaka niebezpieczeństwa, którego można uniknąć.
LĄDOWAĆ - (lądować i dopływać statkiem do brzegu) - jest zapowiedzią zmian w życiu na lepsze, małżeństwa z ukochaną osobą lub zmiany miejsca zamieszkania.
LEKARSTWO - (brać gorzkie) - gorycz i cierpienie; (słodkie i dobre) - to pewne pocieszenie; (podawać choremu) - zwiastuje zyski dobry interes; (kupować lekarstwo) - to niepotrzebne wydatki.
LEKARZ - (wizja lekarza we śnie) - jest w większości wypadków korzystna dla chorego, zdrowemu zapowiada dolegliwości.
LEŻEĆ - chwilowa bezczynność; ( leżeć z nieznajomą osobą) - zapowiada trwałe szczęście w miłości; (leżeć na twarzy) - to przepowiednia żałoby w niedługim czasie; (widzieć leżącego) - lekkie niedomagania lub brak aktywności tego, kogo się widzi.
LIPA - wróży pomyślne życie, bez wielu trosk i kłopotów; (kwitnąca lipa) - zwiastuje doznanie wielkiego szczęścia w miłości; (wchodzić na nią) - zapowiada, że wszystkie twoje marzenia zostaną spełnione.
LINA - trudności z przeciwności losu.
LIS - jest symbolem podstępu i przebiegłości,oznacza niebezpieczeństwo ze strony skrytego wroga; (zabić go) - pokonanie nieprzyjaciela; (futro z lisa) - osiągnięcie zysku cudzym kosztem.
LIŚCIE - ( zielone, rosnące na drzewach) - to dobra przepowiednia, ( suche) - oznaczą przeciwności losu.
LIST - (otrzymać list) - zapowiedź jakiegoś prezentu lub wiadomości o osobie, której nie spotkałeś całe lata, (polecony) - wróży złe wiadomości lub kłopoty, (pieczętować list) - konieczność zachowania tajemnic będących przeszkodą w prowadzeniu interesów, (czytać list) - wróży szybkie małżeństwo lub wiadomość od przyjaciela, (list anonimowy) - ostrzega przed krzywdą, jaka może cię spotkać z najmniej spodziewanej strony, (spalić list) - to oznaka lekkomyślności, (otwierać list) - przestroga przed złodziejami czyhającymi na twój majątek.
LISTONOSZ - (wizja listonosza we śnie) - zapowiada niespodziewaną przesyłkę pocztową, (widzieć listonosza wchodzącego do domu) - otrzymasz niedobrą wiadomość.
LITERY - (pisać lub drukować) - oznacza twoje zadowolenie z wypełnianych obowiązków, (uczyć się liter) - zapowiedź niespodziewanych, nudnych wizyt.
LOTERIA - (brać w niej udział) - zmienne szczęście, (wylosować szczęśliwą liczbę) - zwiastun korzyści finansowych, (dla młodej dziewczyny) - każdy sen o loterii oznacza rozczarowania i niestałego w uczuciach męża.
LÓD - (widzieć w porze nietypowej) - przeciwności,ostudzenie uczuć lub utrata miłości, (dla handlowca) - straty finansowe, (dla rolnika) - ni udane zbiory.
LUSTRO - (widzieć swoje odbicie jasne młode i ładniejsze niż w rzeczywistości) - prawidłowy rozwój duchowy i dobre zdrowie, (nagie) - wystawienie śniącego na krytykę i obmowę, (w czarnych szatach) - smutek, (w czerwonych szatach) - skłonności do gwałtownych reakcji i silnych wzruszeń.
LUTNIA - (słyszeć dźwięk lutni) - oznacza pomyślne wiadomości od przyjaciela, (grać na lutni) - zwiastun szczęśliwej starości, (słuchać muzyki granej na lutni) - zapowiedź przyjemnych zajęć i rozrywek.

Manuka Extra
zobacz skuteczny środek na zmiany skórne
Klik

ŁABĘDŹ - (biały) - pomyślność, (w parze) - zaręczyny, (starszym osobom) - oznacza zaproszenie na ślub, (widzieć łabędzia na wodzie) - związek seksualny, (stado białych łabędzi) - bliskie wesele w rodzinie, (czarny łabędź) - oznacza smutek.
ŁACHMANY - (zbierać je) - to oznaka pomyślnego ułożenia sobie życia pomimo przeszkód, (nosić je na sobie) - wróży popadnięcie w biedę, (sprzedawać je) - to szczęście w domu oraz pomyślność w pracy.
ŁAŃCUCHY - nieuniknione kłopoty, (być zakutym w łańcuchy) - oznacza ciężkie doświadczenia życiowe, (zerwać je) - znak uniknięcia kłopotów, (widzieć innych w łańcuchach) - zapowiedź ciężkich czasów, (zakładać na szyję złoty łańcuch) - zwiastun szczęścia i bogactwa.
ŁAŃCUSZEK - (otrzymać cenny) - korzystny związek, (przerwany lub uszkodzony) - zerwanie cennej znajomości, (zgubić) - nieporozumienie z bliską osobą.
ŁASICA - jest ostrzeżeniem, aby wystrzegać się przyjaźni z byłymi wrogami, (zabić łasicę) - pokrzyżowanie planów wrogom, łasica również oznacza podstępną kobietę.
ŁAWKA - (siedzieć na niej) - zwodnicze nadzieje, (widzieć pustą) - próżne oczekiwanie, (dla osób starszych sen o ławce) - jest zapowiedzią spokoju i nostalgii.
ŁAZIENKA - (przebywać w łazience) - to wróżba, że będziesz chciał ukryć swoje wady na korzyść zalet, (pokryta jasnymi kafelkami) - to ciężka choroba w rodzinie, (ciemnymi kafelkami) - drobne kłopoty i zmartwienia, które jednak zostaną obrócone w bardziej trwałe radości.
ŁĄKA - zwiastun wesołych i radosnych spotkań, będących zapowiedzią pomyślnej przyszłości, (spacerować po niej) - to poprawa twoich finansów, (dla młodej dziewczyny) - sen taki zwiastuje szczęśliwą miłość i szybkie małżeństwo.
ŁÓDŹ - (płynąć łodzią lub statkiem po wodzie) - powodzenie w miłości, (starszym osobom) -pomyślność, (łódź tonąca lub chwiejąca) - utrata powodzenia.
ŁÓŻKO - (czyste i białe) - oznacza zakończenie zmartwień i kłopotów, (ścielić łóżko) - rychła zmiana miejsca zamieszkania lub długa podróż, ( leżeć na nim na wolnym powietrzu) - zapowiedź radosnych przeżyć lub okazji do poprawienia swego losu, (wstawać z łóżka) - oznaka dobrego zdrowia i samopoczucia.
ŁZY - (własne) - zwiastują nieoczekiwaną radość, (widzieć inne osoby roniące łzy) - to smutek, który będzie powodem troski, także twych przyjaciół.

MAGNES - (trzymać magnes) - to powodzenie u płci przeciwnej; ( widzieć u kogoś) - niebezpieczna przyjaźń; (używać magnesu) - to knucie spisku przeciwko komuś w złych zamiarach.
MAJTKI - ostrzeżenie przed skutkami nieprzyzwoitych rozrywek; (czyste) - wróżą dobre zdrowie i samopoczucie; (brudne) - zapowiadają chorobę; (wkładać je) - to zapowiedź niespodziewanych podarunków.
MALARZ - (pracujący malarz) - wróży długie i spokojne życie; (pracować samemu jako malarz) - oznacza dążenie do powiększenia majątku.
MALOWAĆ - (swoją twarz) - zdobycie zaszczytów niewielkim wysiłkiem; (malować pokój na jasny kolor) - oznacza uporządkowanie spraw osobistych.
MAŁŻEŃSTWO - otrzymanie niemiłych wiadomości od kochanej osoby; (brać udział w uroczystości zaślubin) - to pomyślne ułożenie spraw zawodowych; (dla kobiety sen o małżeństwie ze starym mężczyzną) - zapowiada kłopoty i ciężką chorobę.
MAŁŻONEK - (dla młodej dziewczyny sen o mężu) - wróży staropanieństwo; (sen o miłości męża do innej kobiety) - jest ostrzeżeniem przed złymi myślami i niecnymi zamiarami.
MAPA - zapowiada zmianę w interesach; (studiować mapę) - wyjazd do dalekiego kraju; (kolorowa mapa) - to zamożność i bogactwo; (dla kobiety) - sen oznacza interesujące kontakty.
MARCHEW - pomyślność w sprawach sercowych, powodzenie w miłości i w życiu rodzinnym.
MARYNARKA - (nowa marynarka) - jest oznaką wyróżnienia w pracy; (widzieć własną podartą marynarkę) - oznacza utratę przyjaciela; (nosić cudzą marynarkę) - poprosisz o przysługę.
MASKA - (nosić maskę) - jest zwiastunem przejściowych kłopotów; (widzieć ją na czyjejś twarzy) - oznacza podstęp ze strony bliskiego; (zdejmować maskę) - to przestroga przed nieskromnym zachowaniem.
MASŁO - pomyślność dla wszystkich; (dla ludzi wolnych) - oznacza szczęśliwe małżeństwo; odwiedzi cię dawno nie widziany przyjaciel lub znajomy.
MATKA - jest symbolem dostatniego i miłego życia; (matka krzątająca się) - oznacza zadowolenie z siebie; (dla kobiety) - sen oznacza przyjemne rozrywki i szczęście w małżeństwie; (mieszkać z nią w jednym domu) - oznacza czekający cię dostatek, a także dobre zdrowie i samopoczucie.
MĄŻ - (widok męża z inną kobietą) - to dowód jego miłości i wierności; (martwy mąż) - to smutek i rozczarowanie; ( kochający inną kobietę) - zwiastuje rozstanie.
MĘŻCZYZNA - (widzieć przystojnego mężczyznę) - symbolizuje bogactwo oraz radość z wszelkich przyjemności; (dla kobiety) sen taki oznacza spotkanie z ciekawą osobą, która zostanie jej przyjacielem; (brzydki i zgorzkniały mężczyzna) - zapowiada rozczarowania i kłopoty życiowe.
MGŁA - niepewna sytuacja życiowa; (przebywać we mgle) oznacza niepewność w interesach, jak i w miłości - groźba choroby lub wypadku; (widzieć osoby we mgle) oznacza korzyści,które uzyskasz w wyniku niepowodzenia innych ludzi.
MIEDNICA - nowe sprawy, które dostarczą innym powodów do radości; (napełniona wodą) wróży rychłe zdobycie wielkiej fortuny; (próżna) - oznacza długi.
MIĘSO - (surowe) - spory i kłótnie w rodzinie oraz smutek z powodu osiągnięcia twych pragnień przez innych; (gotowanie mięsa) zapowiada ciężką chorobę; (kupować mięso) to znak, że możesz na kogoś liczyć.
MIŁOŚĆ - (platoniczna) to szczęśliwe układy towarzyskie; (widzieć bożka miłości) oznacza, że w twoim otoczeniu znajduje się osoba darząca cię gorącym uczuciem; (dla kobiet w ciąży) wróży szczęśliwy poród.
MONETY - (złote monety) to kłopoty a także nieszczęście w rodzinie;(srebrne) - bogactwo i przyjemności z dalekich podróży; (dla dziewczyny) sen taki to rozstanie z ukochanym; (znaleźć monety) to pokonać wszelkie przeciwności; (rozdawać je) to wstyd i upokorzenie.
MOST - (długi, zniszczony most) oznacza przeżycie głębokiego smutku z powodu utraty przyjaciół; (widzieć most) - pewne plany czekają na realizację; (przechodzić przez most) -zasadnicze zmiany życiowe.
MUR - (jeśli cię zatrzymuje) - przeszkody w działaniu; (przechodzić przez mur) - oznacza pokonanie trudności.
MYDŁO-śnić mydło to znak,że należy pozbyć się fałszywych przyjaciół; (wytwarzać mydło) to zapowiedź dostatku i bogactwa
MYSZY - nieprzyjaciele, którzy doprowadzą cię do ubóstwa; (zabijać) - próba zwalczania przeciwności.

NACZYNIA - (stołowe napełnione) to korzyści i dostatek; (próżne) oznaczają niedostatek i przeciwności; (naczynia ze szkła) - nietrwałe wartości.
NAGOŚĆ - groźba krytyki i obmowy; (być nagim w towarzystwie osób ubranych) - zapowiada skandal towarzyski; (próba ukrycia nagości) wskazuje na poszukiwanie niemoralnych rozrywek.
NAGROBEK - utrata uczucia lub przyjaźni; (przechadzać się wśród nagrobków) to zapowiedź rychłego zamążpójścia.
NAPAD - to ostrzeżenie by zwracać uwagę na swoje zachowanie, bo grożą ci plotki i pomówienia.
NAPIS - (widzieć napis) to wróżba otrzymania niemiłych wiadomości; (wykonywać napis) to oznaka utraty bliskiego przyjaciela.
NAPÓJ - (pić napój) to zapowiedź szczęścia i radości; (dawać go innym) - wskazuje na twoje dobre i uczciwe postępowanie.
NAPRAWIAĆ - (maszynę) - oznaka poprawy warunków życiowych, (samochód) - wskazuje, że jesteś oszczędny, to przyniesie ci bogactwo.
NARKOTYKI - przepowiednia drobnych zmartwień.
NARTY - oznaka powodzenia w interesach.
NARZECZENI - (brać ślub ze swoim narzeczonym) - rozstanie, wielka kłótnia. (Tańczyć) z nim /nią wspólne szczęśliwe życie, rychły ślub, (uciekający) narzeczony ( ona) symbol nieszczęścia w rodzinie, (chory narzeczony) - oznaka długiego i szczęśliwego małżeństwa.
NARZĘDZIA - (połamane) - symbol śmierci lub poważnej choroby kogoś bliskiego, (rolnicze) - zapowiedź szczęścia rodzinnego (pracować narzędziami) - fałszywi przyjaciele wokół ciebie
NASIONA - (duże ilości) - wspaniała przyszłość, bogactwo, zapowie korzystnych inwestycji, (siać) - twoje plany dojrzewają do realizacji, (nasiona konopi) - nowe przyjaźnie.
NASZYJNIK - (drogi) wróży szczęście w miłości, (złoty, z drogimi kamieniami) - cenna znajomość, (zgubić) - zapowiada żałobę, (zerwany) - ubóstwo na starość ( z korali, pereł) - łzy, ( z krzyżykiem) - Cierpienie. Sen o naszyjniku dla panny oznacza bogatego męża.
NAUKA - sukces dzięki wytrwałej pracy.
NAUCZYCIEL - zapowiada wiele rozrywek, może nawet niemoralnych.
NAZWISKO - (swoje słyszeć) - dobre nowiny. Gdy wypowiada zmarły - ostrzeżenie. Zmieniać - zwiastun utraty honoru, dla kobiety zapowiedź małżeństwa.
NEGLIŻ - hańba, pomówienia wstyd.
NEKROLOG - smutne wiadomości, rozstanie z bliska osobą.
NICI - drobne kłopoty.
NIEBO - zwiastuje zaszczyty, beztroska przyszłość (zachmurzone) - przeszkody. (Trafić do nieba) - wielkie wyróżnienie, ( unieść się do nieba) - niebezpieczne wywyższenie.
NIEDŻWIEDŻ - nieodpowiednia znajomość, niebezpieczeństwo. Dla dziewczyny zapowiedź rywalki. (Zabić) - przezwyciężenie trudności (futro z niedźwiedzia) - lepsza praca.
NIERUCHOMOŚĆ - (nabyć) powinieneś wykazać więcej stanowczości w swoim postępowaniu.
NIEWOLNIK - poważne problemy finansowe, zmartwienia.
NIEWIERNOŚĆ - (być niewiernym) to zwiastun problemów, (niewierny partner) -niepokój, zagrożenie - wynikające ze złej oceny sytuacji.
NOC - zawsze przepowiada poważne kłopoty. Ciemności zwiastują zagmatwane sprawy, brak rozsądku.
NOGI - (zgrabne kobiece) - nierozsądne postępki sprowadzą na ciebie kłopoty, (nogi brudne lub chore) - niepowodzenia materialne, (czyste, zdrowe) - pomyślność,(stracić nogę) - niestabilność w życiu, (złamana) - utrata szacunku, (myć) - straty, choroba, (mieć kilka nóg) - wygórowane ambicje bez pokrycia, (drewniana) - będziesz podły dla przyjaciół.
NOS - (duży) - rozwiązłość, (nieforemny) - niezdrowe skłonności, (mały) - kłopoty, ( okaleczony) - zapowiedż strat moralnych.
NOSOROŻEC - przepowiada poważne straty oraz niebezpieczeństwo ze strony wrogów, (zbić go) - oznaka pokonania tych problemów.
NOŻYCZKI - to zwiastun kłótni (ostrzyć) - będziesz mieć nieciekawą pracę, (złamać, zgubić) wyjście z trudnej sytuacji, (papier ciąć) - zgubisz ważne dokumenty.
NURKOWAĆ - ( w czystej wodzie) -szczęśliwy obrót spraw ( w mętnej) - troski, niespokojne dni (w płytkiej) - straty materialne. Dla zakochanych taki sen jest zwiastunem spełnienia pragnień i namiętnej miłości.
NURT - (być porwanym przez nurt) ostrzeżenie przed popełnieniem błędu w biznesie, zapowiedź niepowodzeń finansowych.
NUTY ( pisać) - mozolna praca fizyczna (czytać) - radosne wydarzenia.

OAZA - bardzo pomyślne przedsięwzięcie, wielka wygrana, szczęścia, radość
OBCAS - zwiastun kłótni, zapowiedź błędu, niekiedy tragicznego w skutkach
OBCY (człowiek) -korzystne znajomości w krótkim czasie
OBELISK - zapowiada złe wiadomości.
OBIAD - (suty) - dobre, wygodne życie (w samotności) - niepowodzenia finansowe, (w towarzystwie) - otrzymasz zaproszenie na wielką uroczystość.
OBŁĄKANY - nieodpowiednie towarzystwo pociągnie to za sobą nieobliczalne następstwa
OBRABOWANYM (być) - wkrótce pozbędziesz się natrętnych znajomych.
OBRAZY - ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi (malować) - satysfakcja bez zysku, (niszczyć) - Bezwzględna walka o zaszczyty (wieszać bezwartościowe obrazy) - złe działania w życiu, brak poczucia wartości (brzydkie) - konflikty w rodzinie.
OBRĄCZKA - (jasna i błyszcząca) -szczęście domowe, (złamana, zgubiona) - nieszczęście, śmierć małżonka lub rozwód, (znaleźć) - zapowiedź romansu.
OBRUS (biały, czysty) - to dobry znak dla ludzi biznesu, (brudny, podarty) - zapowiedź intryg w twoim otoczeniu.
OBORA (z krowami) -zaproszą cię nieżyczliwi ludzie.
OBUWIE - ( nowe) - zaszczytne propozycje, ( zniszczone) - stracone marzenia, fatalne układy, (kupować) - niespodziewana podróż, (czyścić) - zaproszenie na wesele, (naprawiać) - zła passa w interesach.
OCEAN - (spokojny) - dobra przepowiednia dla wszystkich, (płytki) - zmienne szczęście, (żeglować) - pomyślność.
OCET - kłótnie, waśnie, spory.
OCZY (jasne) - życzliwość otoczenia, (ciemne) - nieżyczliwość, (chore) - ostrzeżenie przed popełnienie występku.
ODDALENIE (się kogoś) - rozłąka, jeśli jesteś oddalony od swojego domu - czeka cię wkrótce daleka podróż.
ODMŁODNIENIE - zmiana osobowości na lepsze.
ODMROZENIE - niekorzystne interesy lub ostudzenie uczuć.
ODPADKI - to zwykle dobry zwiastun (dużo odpadków) - wielki majątek, (zbierać je) - drobne kłopoty.
ODWILŻ - wyraźna poprawa losu.
ODZIEŻ - (nowa, ładna) - pomyślne układy, (czarna) - smutek, (biała) -monotonne życie w celibacie, (kolorowa) - zadowolenie z życia, (brudna, podarta) - choroba, kłopoty.
ODZNACZENIA - otrzymasz niebawem interesującą propozycję pracy,a także zaszczyty i wyróżnienia.
OGIEŃ - (pożar) - straty, (w kominku) - harmonia rodzinna, (wzniecać) - powodzenie.
OGIER - symbol siły i męskości. Gdy (kobiet jeździ) na nim - zdobędzie idealnego kochanka. (Spaść z niego) - porażka w uczuciach, (czarny) - brunet, (jasny) - blondyn. Sen taki zwiastuje mężczyźnie groźnego rywala.
OGÓRKI - przepowiadają dobre zdrowie, dla chorego powrót do zdrowia. OGRODZENIE - pokonywanie trudności, bezpieczeństwo, spokojna przyszłość.
OGRÓD - (zielony, kwitnący) - wygodne spokojne życie, (warzywny) - nędza i ubóstwo, (zoologiczny) - urozmaicone życie.
OJCIEC -zwiastuje potrzebę opieki, (zmarły) - ostrzeżenie przed pochopnymi decyzjami, (zostać ojcem) -nagłe zmiany w życiu.
OKNO - niedobry sen. Może oznaczać zaburzenia emocjonalne, niezaspokojone namiętności. (Okno zamknięte) -samotność, (zasłonięte) - smutek, (rozbite) - zdrada bliskiej osoby.
OKULARY - (nosić) - bądź czujny, nie dostrzegasz wielu ważnych spraw wokół siebie, (zgubić) - straty, (kupować) - ostrzeżenie przed złym towarzystwem, (dla dziewczyny) - ostrzeżenie przed niemoralnym trybem życia.
OKRĘT - dobry sen, gdy okręt na spokojnym morzu, zły, gdy płynie po wzburzonym akwenie lub jest rozbity - to oznacza chorobę partnera, (na mieliźnie) - przeszkody na drodze do celu.
OŁTARZ - oznaka ofiary, jaką poniesiesz wkrótce. Kapłan przy ołtarzu do bardzo zły znak, (ślub) - Smutek a nawet śmierć w rodzinie.
OMDLENIE - znajdziesz się w opresji, los cię upokorzy, zostaniesz zdradzony.
OPARZENIE - (ogniem) -oznacza wiernych przyjaciół, (napojem) - nie wtrącaj się w cudze sprawy.
OPERA - obecność w operze potwierdza dobry gust i poczucie piękna.
OPERACJA - gdy śnisz o niej możesz spodziewać się wyzdrowienia, gdy jesteś zdrowy - choroby.
OPŁAKIWAĆ - (utratę przyjaciela) - to oznaka, że chwilowe problemy przerodzą się w wielką radość.
ORAĆ - spodziewaj się sukcesów osiągniętych poprzez ciężką pracę, (widzieć orzących) - zyski czerpane cudzym kosztem.
ORDER - (dostać) - zapowiedź awansu oraz szczęścia w rodzinie.
ORKIESTRA - wesołe usposobienie może przysporzyć ci kłopotów.
OSA - kobieta nieprzychylna.
OSIOŁ - (prowadzić na postronku) - problemy z utrzymaniem partnera, (jechać na ośle) - nierozsądny wybór, (osioł niosący bagaż) - wykorzystasz czyjąś naiwność.
OSTROGI - zapowiedź sporu.
OSZUSTWO (popełnić) - pomyślność, (być ofiarą) - mimo problemów pomyślny finał.
OWADY - poważne straty finansowe. (Zabijać je) - pokonanie wrogów.
OWCE - (białe) - pomyślność, (czarne) - smutek, (beczenie) - obmowa, (strzyc) - duże Krzyś Ci, (zabić) -wyrządzisz komuś krzywdę.
OWOCE (szukać ich) - to bardzo pomyślny sen, (kupować) - kosztowna przyjemność, (dojrzałe) -szczęście, (niedojrzałe) - uczucie bez wzajemności, (kwaśne) - intrygi, (suszone) -przeciwności losu, (sprzedawać) - uwaga na oszustów. AGREST - związek nie trwały. ANANASY - szczęśliwa znajomość, ARBUZ - przyziemne uczucia, BANANY - pokusy seksualne, BORÓWKI - intrygi, BRZOSKWINIE - wzajemność w miłości, CYTRYNY - kłótnie, CZARNE JAGODY -nieporozumienia w sprawach życia codziennego, DAKTYLE - szczęście w biznesie, FIGI - spełnione życzenia, GRUSZKI - pomyślność, JABŁKA - pomyślny sen dla mężczyzn, JEŻYNY - problemy małżeńskie, MALINY - szczęście w miłości - podobnie MELONY i MORELE, POMARAŃCZE - początek problemów, PORZECZKI - plotki, ŚLIWY - fatalna znajomość, WINOGRONA - zwiastun dostatku,WIŚNIE - rozczarowanie w miłości.
OŚMIORNICA - podstęp.
OZDOBY - czekają cię pochlebstwa, (zgubić) -rozstanie z ukochanym, (dostać) - udane interesy.

PACIORKI - ( nawlekać) - możesz spodziewać się plotek na swój temat. Gdy je rozrzucasz czeka cię wielka radość.
PACIERZ - (odmawiać) - pociecha w trudnych chwilach
PACHNIDŁA - (perfumy) - krótka radość, (woń kwiatów) - trwałe uczucie.
PACZKA - (otrzymać) - miła niespodzianka, (dźwigać) - trudne zadanie,
PAJĄK - wróg, nieprzyjaciel, bliskie niebezpieczeństwo, (zabić) -pomyślność.
PALCE - (brudne) - kłopoty, (piękne, zadbane) - powodzenie w miłości.
PALMA - to symbol szczęścia i dostatniego życia, (uschnięta) - smutek.
PAŁAC - (budować) - intratny biznes, (zburzony) - niespełnione plany.
PANTOFEL (zniszczony) - straty moralne, (zgubić) - stracone złudzenia, (oddać) - strata finansowa.
PANNA MŁODA - (dla młodej osoby) to zapowiedź szczęścia, (dla starszych) zwiastuje radość, (płacząca) - oznacza rozstanie z ukochanym, (uciekająca) - symbol dobrego małżeństwa, (spotkać ją) - wygrana, (modląca się) - niepowodzenie w miłości.
PANTONIMA - uważaj twoi wrogowie udają przyjaciół, (grac w niej) - działania na pokaz.
PAPIEŻ (widzieć) - dla chorego zwiastun poprawy zdrowia,dla zmartwionego - pociecha, dla sinych przepowiednia szczęścia, (rozmawiać z nim) - czekają cię zaszczyty.
PAPUGA -oznacz nierozsądne rozrywki, często sen taki plotki i pomówienia.
PARASOL - (jasny) - kłopoty, z których wybrniesz, (ciemny) - niespodziewane problemy, (rozkładać w deszczu) - bezskuteczne przeciwdziałanie przeciwnościom, (przeciwsłoneczny) - pomyślność, (zniszczony) - trudności, problemy, (kupować) - doskonała inwestycja, (zgubić) - kłopoty w pracy.
PARK - dobre perspektywy, symbol zdrowia i pomyślnej przyszłości.
PARLAMENT- (być członkiem) - wpadniesz w kłopoty powiązane z kłótniami, (uczestniczyć w jego posiedzeniu) - to zwiastun utraty wiarygodności zawodowej, (zwiedzać parlament) - przestroga przed sporami i kłótniami w rodzinie lub pomiędzy zakochanymi.
PASEK- (nosić) - zapowiada radość, (otrzymać go w darze) - wróżba powodzenia w zalotach, (bogato zdobiony) - wróży majątek, (pozłacany) - zapowiada małżeństwo w najbliższej przyszłości, (niemodny) - wróży zasłużoną krytykę twojej osoby w wyniku nierozważnego postępowania, (modny) - zwiastun nowych znajomości, które przyniosą ci szkody i straty w interesach.
PASTWISKO - (z bydłem rogatym) -niepowodzenia i krzywdy wyrządzone przez nieodpowiedzialnych ludzi, (z owcami) - korzyści materialne, (z trzodą chlewną) - przebywanie w nieodpowiedzialnym towarzystwie przysporzy ci kłopotów, (z końmi) -dobre towarzystwo, o ile zwierzęta nie były czarne.
PASZPORT - (trzymać w ręku) - zapowiedź nieprzyjemnego zdarzenia w podróży lub na ulicy, (zgubić go) - poważne kłopoty, możliwy nawet areszt, (otrzymać go) - zwiastun niebezpieczeństwa i kłopotów domowych.
PAŚĆ - (trzodę krów) - zapowiada nudę, (paść świnie) - to znak, że zdobędziesz przewagę nad nieprzyjaciółmi.
PATELNIA - (trzymać) -to zwiastun odwiedzin nieproszonego i niemiłego gościa, (widzieć ją) - to znak, twój partner ma zamiary przerastające wasze możliwości.
PAW - (paw z pięknym ogonem) - uroczy towarzysz życia. Zamężnym kobietom zapowiada niebezpiecznego amanta, mężczyznom - rywala, żony lub córki, (krzyczący) - złe nowiny, kłopoty, (martwy) - strata przyjaciela.
PAZNOKCIE - (długie) - drapieżność i nieustępliwość, (obcinać, skracać) - straty moralne, niepowodzenia, (odpadające) - wielkie niepowodzenie, (malować na różowo) - powodzenie, (na czerwono) - sukces poprzedzony cierpieniem, (na czarno) - zła przepowiednia dla śniącego lub kogoś z jego bliskich, (piękne paznokcie u nóg) - wspaniałe powodzenie, (brudne) - kompromitacja.
PĄCZKI - (smażyć) - intrygi, (kupować lub widzieć) - słodkie pokusy, (pączki kwiatów) - zwiastują spełnienie wszelkich marzeń i pragnień.
PERFUMY - (pięknie pachnące wąchać) - przemijające rozkosze, (o niemiłym zapachu) - nieprzyjemności.
PERŁY - (widzieć je u kogoś) - to łzy i smutek w rodzinie, (łowić perły) - znak, że odbierzesz dawny dług, (nosić je) - zwiastuje zaszczyty, (otrzymywać w darze) - zwiastun żałoby w rodzinie, (dla kobiety) - oznacza starania w uzyskaniu miłości lub majątku na drodze prawości, (chować perły) - ostrzeżenie, aby być oszczędniejszym i bardziej gospodarnym.
PIANINO - (sen o pianinie) - to oznaka o zmarnowanowanej szansie w życiu, (grać na nim) - to przykrości i kłopoty domowe, (kupować pianino) - to niespodziewany wydatek.
PIASEK - (widzieć go) - to drobne, lecz liczne przeciwności losu, (nosić lub wozić) - zwiastuje nędzę lub poważne kłopoty finansowe, (rozrzucać) - oznaka niepewnych warunków życiowych.
PIĆ - (zimna wodę) - zapowiedź zdrowie i dostatek, (alkohol) - niezdrowa rywalizacja, (drogie trunki) -uważaj na długi, (olej) - choroba, (soki) - przyjemności, (mleko) - przyjaźń kobiety.
PIEC - (rozniecać) - powodzenie, (wygaszony) - strata ukochanej osoby, (zimny) - choroba, (rozbity) - przykrości ze strony dzieci, (skokowy) - niespodziewany awans w pracy.
PIECZĘĆ - (stawiać) - podejmiesz ważną decyzję.
PIEKŁÓ - ostrzeżenie przed utratą dobrego imienia
PIELĘGNIARKA- - kłopoty, cierpienia, także ostrzeżenie przed oszustami.
PIENIĄDZE - (papierowe) - straty, (złote monety) - uważaj na swoje poczynania, nie bądź pazerny, ( stracić, wydać) - pomyślność, (drobne) - małe kłopoty.
PIERSI - (nagie) - pomówienia, (jędrne) - pomyślność, ( owłosione) - męskość, męskie role w życiu - dla kobiety.
PIERŚCIONEK (dostać) - przyjaźń, (znaleźć) - znak kłótni, ( złamany) - utrata partnera, (zgubić( - niewierność ukochanego, (na palcu) - szczęśliwy związek.
PIES - zwykle symbol wierności, (szczękający) - uważaj na niebezpiecznych wrogo, (chory) - pogorszenie stanu kogoś bliskiego, ( wściekły) - choroba umysłowa, (pływający) - łatwo osiągniesz dobrobyt.
PIJAK - zapowiada awantury, nieprzyjemności, straty moralne i finansowe.
PIŁA - uważaj na ryzykowne działania i niektórych przyjaciół.
PINGWIN -wiadomość o śmierci lub ciężkiej chorobie.
PIÓRA - (białe) - zysk ( czarne) - strata, (skubać gęsi) - kontroluj swoje czyny.
PIRAMIDY - spotkają cię wielkie zaszczyty.
PISMO - (otrzymać) - złe wiadomości
PISKLĘTA - kłopoty z dziećmi.
PIWO - (pić) - uwaga na wrogów, (ciemne) - poprawa w życiu, (dziewczynie) - zamążpójście.
PISTOLET - nieszczęście.
PISAĆ - miły romans, (niepoprawnie) - odrzucenie korzystnej propozycji.
PIWNICA - rozrywki, sprawy przyziemne, niezdrowe żądze.
PLAMY - (na ciele) utrata honoru, zniesławienie.
PLECAK - trudności na twojej drodze.
PŁASZCZ - (elegancki) - pomyślnie zrealizujesz plany, (podarty) - hańba, (czarny) - smutek. (Czerwony) - cierpienie.
PŁOMIEŃ - niespodzianka na tle uczuciowym, (gasić) - stracone złudzenia.
PŁOT - rozwaga w życiu zaprowadzi cię do celu.
PŁUG - czeka cię wiele wyrzeczeń, ale osiągniesz to, co chcesz.
PLYWAĆ - bardzo dobry okres przed tobą.
POCAŁUNEK - lekkomyślność, podstęp, (od matki, ojca - żyjących) - szczęście. Gdy ktoś całuje twoje partnera - rywal, rywalka.
POCHODNIA - zapowiedź beztroskiej zabawy.
POCIĄG - zmiany w twoim życiu. Najpierw czekają cię problemy, potem zyski.
POCZTA - oznacza złe wieści i niepowodzenia.
PODKOWY - wyjątkowo dobry sen - czeka cię bogactwo.
PODATKI - (płacić) - wokół ciebie złe wpływy, kłopoty w interesach.
PODRÓŻ - pomyślność pomimo trudności.
PODUSZKA - luksus i pomyślność w życiu, tylko (biała) oznacza - chorobę.
POGRZEB - (widzieć) bardzo złą wiadomości, (brać udział) - zwiastun nieszczęść w rodzinie.
POLE - (zaorane) - zajście w ciążę, (pełne roślin) - dobrobyt. (Zboże) - poprawa losu, (kwiaty) - wspaniałe uczucie, (kosić) - straty.
POLICJA -ostrzega cię przed czynami karalnymi, przykre doświadczenia w biznesie.
POLOWANIE - sukcesy w walce z wrogami, ( na jelenie) - masz rywali, ( na ptaki) - ucz się; ( na zające) - koledzy będą szybsi.
POMIDORY -bardzo dobra nowina cię czeka.
POMNIKI - to zły sen - czekają cię choroby, utrata miłości a nawet śmierć.
POŃCZOCHY -symbol przyziemnych rozrywek - także strat i upadku moralności.
PORONIENIE - zdarzenie o fatalnym początku i szczęśliwym zakończeniu.
PORÓD -spore kłopoty, (gdy chcesz dziecka) - przeciwności, (ciężarnej) - ostrożność.
PORTRET -sen niezbyt pomyślny - pozostaną ci wspomnienia.
POSAG - musisz liczyć wyłącznie na siebie.
POŚCIEL - (czysta) - pomyślność, (brudna) - utarta czci, (leżeć w niej) - choroba.
POTWÓR - twoja przyszłość będzie ciężka.
POWIESIĆ się - wydarzenia, które przytłoczą cię.
POŻAR - wielkie straty moralne i utrata przyjaciół.
POWÓDŹ -choroba, kłopoty finansowe, nieszczęśliwe małżeństwo - to cię może spotkać.
PRALNIA - uważaj na oszczerstwa.
PROCES - masz wielu wrogów.
PROSTYTUTKA - niepowodzenia, utrata reputacji.
PRZYSTAŃ - pomyślna przyszłość.
PSZCZOŁY - czeka cię fortuna, ożywienie w biznesie, duży zysk i powodzenie..
PTAKI - miłe towarzystwo, szczęście, rozrywka.
PUSTYNIA -zwiastuje ubogą przyszłość, utratę majątku.
PUSZCZA - rychłe małżeństwo, (dla żonatych) - ciężka praca i niewielkie korzyści.

RABARBAR - ( widzieć rosnący) - miłe rozrywki chwilowo zajmą twój czas, (gotować rabarbar) - zapowiada awantury i kłótnie, w wyniku, których możesz utracić bliskiego przyjaciela, (jeść rabarbar) - niezadowolenie z obecnego zajęcia.
RABIN - (prowadzić rozmowę z rabinem) - zapowiedź nawiązania nowych znajomości, (dla ludzi wyznania mojżeszowego) - niepowodzenie w interesach.
RACHUNKI - (płacić) - poprawa sytuacji materialnej, (dla księgowej) - sen ten oznacza kłopoty w pracy, (jeśli przedstawiono ci rachunki) - znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji.
RADA - (otrzymać radę) - pomoc uzyskana w potrzebie, (szukać rady prawnej) - ostrzeżenie przed zawieraniem niepewnych interesów, które mogą być przyczyną niesłusznych podejrzeń.
RAJ - (przebywać w raju) - przepowiednia zawarcia nowych, wiernych przyjaźni, (dla chorego) - szybki powrót do zdrowia, (dla kochanków) - to długa i wierna miłość, (dla osób samotnych) - symbol ożenku.
RAK - (widzieć) - przestroga przed kłótniami, (chwytać je) - oznaka fałszywych przyjaciół w najbliższym gronie, (gotować) - zapowiedź otrzymania nieprzyjemnych wiadomości, (spożywać) - oznaka wielkiego szczęścia i dobrobytu, (sen o raku - chorobie) - to rychłe zdobycie wielkiego majątku.
RDZA - (przedmioty pokryte rdzą) - symbolizują złą atmosferę w twoim otoczeniu, która jest wynikiem groźnej choroby.
REDAKTOR - (rozmaić z nim) - powinieneś być bardziej energiczny(a) i odważniej postępować z ludźmi, (pracować jako redaktor) - otrzymanie zaszczytnego wyróżnienia lub odznaczenia.
RENIFERY - (powozić reniferami) - przygoda zakończona niepomyślnie, (jeździć wierzchem) - niekorzystna wiadomość, (renifer atakujący) - dziewczynie - agresywnego amanta, mężczyźnie - niebezpiecznego rywala.
REWOLWER - (posiadać) - smutek z powodu rozstania z przyjaciółmi, (dla zakochanych) - zapowiedź sporów, a nawet rozstania.
RĘCE - (związane) - dotkliwe kłopoty i daremne wysiłki we wszystkich ważnych przedsięwzięciach, (amputowane ręce lub ręka) - separacja albo rozwód, jest to złowróżbny sen dla wszystkich.
RĘKAWICZKI - (mieć ładne) - szczęście i powodzenie, (dziurawe lub brudne) - nieprzyjemności, (zgubić) - osamotnienie, (dla kobiety) - sen taki oznacza, że będzie musiała sama pracować na swoje utrzymanie, (znaleźć jasne rękawiczki) - małżeństwo albo romans.
RODZICE - (widzieć dobrze wyglądających rodziców) - zapowiedź miłych rozrywek w miłym towarzystwie, (martwi) - symbolizują kłopoty i niepowodzenia, (ubrani na czarno) - to zmartwienia i kłopoty, (zmęczeni) - niespodziewana poprawa losu.
ROMANS - (czytać) - to szczęście w miłości, (pisać go) - to zmartwienia i kłopoty rodzinne, (przeżywać romans) - to trudności i przepowiednia niepowodzeń w przedsięwzięciach.
ROLNIK - ( przy pracy w polu) - poprawa sytuacji materialnej.
ROGI - (widzieć na czyjejś głowie) - niebezpieczeństwo grożące od mężczyzny widzianego we śnie, (rogi mieć na swojej głowie) - szaleństwo z powodu niewierności kobiety.
ROWER - (jechać pod górkę) - pomyślność w zawieraniu nowych przedsięwzięć, (zjeżdżać z górki) - ostrzeżenie przed utratą reputacji oraz dobrego imienia, jak również ostrzeżenie przed fałszywym przyjacielem.
RÓŻA - (kwitnąca) - szczęście i powodzenie (piękne, kolorowe róże) - szczęście i pomyślność w małżeństwie, (zwiędła) - ubóstwo i konflikty domowe, (zrywać je) - przestroga przed utratą zdrowia, (wąchać je) - ostrzeżenie przed oszustwem, (otrzymać w podarunku bukiet róż) - ogólnie zła przepowiednia.
RÓŻANIEC - (widzieć go) -pomyślne zrealizowanie własnych planów, (odmawiać) - zwiastuje rychłą śmierć w rodzinie, (widzieć odmawiających) - zapowiedź licznych przykrości i niepowodzenia w interesach.
RURA - widzieć rurę to zapowiedź spokoju i dobrego samopoczucia, które nastąpi po wielu trudach i zmaganiach. (Stara i połamana) rura zapowiada kłopoty ze zdrowiem i niepowodzenia finansowe.
RYBY - nowe znajomości z wpływowymi i bogatymi ludźmi; (duża ilość ryb) zapowiada uzyskanie niezależności materialnej; (martwa ryba) przepowiada niewielkie straty; (łowić w czystej wodzie) to zapowiedź szczęścia i radości.
RYSUNEK - widzieć siebie rysującego to nowe plany na przyszłość i zapowiedź szczęścia w aktualnym związku.
RYWAL - ( rywalka) - jego widok często zwiastuje kłopoty i przykrości; (pokonać go w walce) - daremny trud; (wygrać z rywalem) - zapowiada pomyślny koniec rozpoczętych przedsięwzięć.
RZEKA - (czysta i spokojna) przy ładnej pogodzie - bardzo dobre perspektywy; (mętna i porywista) to kłopoty osobiste; (przepływać przez rzekę) to zapowiedź spełnienia marzeń i pragnień.
RZEŹBA - przedstawiająca człowieka jest złą przepowiednią; (widzieć rzeźbę żywą) - oznacza, że ożyją jakieś trudne problemy.

Kliknij tutaj

SAD - (pełen drzew owocowych) - bogate małżeństwo; (widzieć zielony i przechadzać się po nim) - to pomyślne perspektywy; (spacer po sadzie) ostrzega przed zazdrosnymi rywalami.
SALA - (pełna ludzi) przepowiada ważne interesy i spotkania na wielką skalę; (sala balowa) oznacza niespodziewane spotkanie starych przyjaciół.
SAMOCHÓD - (widzieć go) to znak, że ktoś ci bardzo zazdrości twojej pozycji społecznej; (jechać szybko) to zapowiedź kłopotów lub złej wiadomości; (poszukiwać samochodu) oznacza niepowodzenie w interesach, (sznur jadących samochodów) oznacza niespodziewany wyjazd w interesach.
SAMOLOT - (lecący samolot) zwiastuje nowiny z daleka; (lecieć nim) to przepowiednia ciekawych wydarzeń.
SĄD - ostrzeżenie; (pozywać kogoś) oznacza, że odbierzesz dług; (dla dłużnika) sen taki symbolizuje kłopoty.
SĄSIAD - (spotkanie sąsiada) zapowiada kłopotliwą sytuację; (przyjmować go) to sprawa w sądzie; (rozmawiać z nim) to ostrzeżenie przed obmową i plotkami.
SCHODY - (iść schodami w górę z trudem) - duże szanse na sukces; (schodzić po nich) - oznacza pechowy przebieg spraw.
SCHRON - (budować) to przestroga przed popadnięciem w zależność od innych osób.
SERENADA - (słuchać serenady) to oznaka kłótni z sąsiadem; (słyszeć z oddali) - nieoczekiwane wiadomości z daleka.
SERWETA - (widzieć białą serwetę) oznacza dobry krok w interesach; (brudna) symbolizuje wesołe rozrywki.
SIEKIERA - kłótnie i przeciwności; poważny spór lub bójka; (zardzewiała siekiera) symbolizuje dokuczliwą chorobę lub kłopoty pieniężne.
SKAKAĆ - (skakać w wodę czystą) zapowiada duży zysk; (skakać w mętną lub stojącą) wskazuje, że ktoś chce ciebie oszukać; (skakać przez przeszkodę) to oznaka przezwyciężenia kłopotów finansowych.
SKAŁY - trudności życiowe; (wdrapywać się na skałę) to zapowiedź wielkich trudów zakończonych sukcesem.
SKARBY - (znaleźć) - nieoczekiwana radość; (zakopywać skarby) to spotkanie z oszustem; (bezskuteczne poszukiwania skarbu) - symbolizują niezwykłe powodzenie w interesach.
SKLEP - (posiadać sklep) oznacza osiągnięcie znacznych zysków w miejscu pracy; (oglądać wewnątrz sklep) to spore wydatki; (sprzątać w nim) to wytrwałość w dążeniu do zysku;
SKRZYNIA - (pełna) - otrzymasz cenny prezent; (pusta) jest zwiastunem biedy lub dużych wydatków.
SÓL - jej widok symbolizuje niezgodę i awantury w najbliższym otoczeniu; (dla kobiety) sen taki oznacza porzucenie przez kochanka.
SPAĆ - (w czystym łóżku) wróży harmonię w domu; (widzieć śpiących) to przezwyciężyć przeszkody na drodze do sukcesu; (spać z kochankiem) to ostrzeżenie przed uleganiem urokom mężczyzn.
SPÓDNICA - czeka cię nowa, interesująca znajomość. Jeżeli (podarta) - uważaj, stracisz godność.
STANIK - wróży liczne zaszczyty, (zniszczony) - pomówienia, (pannie) - niebezpieczna rywalka.
STARCY - spadną na ciebie nieprzyjemne obowiązki.
STATEK - spodziewaj się wyróżnień i zaszczytów, (zatopiony, rozbity) - przeszkody w interesach.
STAW - (czysty) - przyszłość bez problemów, (mętny) - wiele przeciwności.
STEP - niewielkie zyski.
STÓŁ - pomyślność w interesach - gdy ładnie nakryty, (pusty) niedostatek, (ukwiecony) - nowa znajomość.
STRUŚ - romans, który cię poniży.
STUDNIA - ( czysta woda) - zdrowie, (brudna) - klęski życiowe, (sucha) - życie bez ideałów.
SUKNIA - ciekawe perspektywy, nowe znajomości.
SZAFA - pomyślność, dostatek, niekiedy zaręczyny.
SZCZURY - zapowiadają bezwzględnych nieprzyjaciół.
SZKOŁA - będziesz bogatszy o nowe doświadczenia - raczej przykre.
SZPITAL - to zły sen, oznacza cierpienia.
SZUBIENICA - - wpadniesz w pułapkę, sytuację bez wyjścia.
SZYDEŁKOWANIE - -niebezpieczna intryga.

ŚLIMAKI -opóźnienie w interesach.
ŚLUB - przeżyć we śnie- niepowodzenie i zawód miłosny, niekiedy pogrzeb.
ŚMIECH - (wesołość) - we śnie oznacza smutek.
ŚMIECIE - czekają cię skandale.
ŚNIEG - ostudzenie uczuć.
ŚPIEW - przepowiada szczęście i powodzenie w miłości.
ŚWIECA - (zapalona) - uczucia, (wypalona) - przeciwności, ( kopcąca) - zdrada.

TABAKA - podstęp i nadużycie twojego zaufania; (sprzedawać lub częstować nią) to udany zakup; (zażywających widzieć) zwiastuje dziwną wizytę.
TALERZ - (pełny) - korzyści związane z wizytą znajomych; (potłuc lub widzieć rozbite) - straty.
TANIEC - (tańczyć lekko i z przyjemnością) - z łatwością rozwiążesz problemy; (taniec z przystojnym partnerem) może być oznaką nieuzasadnionej zazdrości ze strony partnera.
TAPCZAN - (leżeć na nim) to przepowiednia bezrobocia lub choroby; (odpoczynek na nim) to niespełnione nadzieje związane z przyszłością.
TECZKA - sen o teczce przepowiada miłe zajęcia może też oznaczać zmianę miejsca zamieszkania.
TELEFON - (widzieć aparat) to oznaka przeszkód w kontaktach osobistych; (odbierać telefon) zapowiada niespodziewanie pilne sprawy; (słyszeć dźwięk telefonu) to przepowiednia groźnej choroby.
TEŚCIOWA - (kobiecie sen o teściowej) zapowiada drobne kłopoty ze strony ludzi kłótliwych; jest też przepowiednią pomyślnego zakończenia drobnych nieporozumień.
TEŚĆ - (milczący) - wróży niepowodzenie w kontaktach z partnerem; (zadowolony) oznacza szczęście i harmonię w rodzinie.
TŁUM - widzieć tłum to zapowiedź nieoczekiwanych przeszkód; (tłum ładnie ubranych ludzi) symbolizuje miłe spotkanie w gronie przyjaciół; (rozganiać tłum) oznacza awantury w miejscu pracy.
TONĄĆ - zapowiedź niebezpiecznych transakcji i niepowodzeń; (topić kogoś) - zwiastuje bolesną stratę przyjaciela.
TOR - widzieć tor kolejowy to wskazówka by ściśle trzymać się planu wcześniej ustalonego.
TORBA - pracowitemu wróży bogactwo i wspaniałą przyszłość; (zgubić ją) oznacza kłopoty i stratę.
TOWARZYSTWO - mieszane towarzystwo jest zapowiedzią wyróżnień i zaszczytów; (spotkanie w miłym towarzystwie) to znak, że przyjaciele nie zawiodą.
TRAMWAJ - (jechać tramwajem) bezpiecznie zrealizujesz ważne plany życiowe; (stać na przystanku) - długie wyczekiwanie na poprawę losu; (jechać z osobą płci przeciwnej) - znajomość nie zapewni ci komfortu życiowego.
TRAWA - (zielona i gęsta) - to nadzieja na lepsze jutro; (kosić ją) - to niespodziewany zysk; (leżeć na trawie) to przepowiednia beztroskiego życia.
TRUMNA - (widzieć ją) to poważne zmartwienia; (leżeć w niej) - to przepowiednia długiego życia; (widzieć nieboszczyka w trumnie) wskazuje na kłopoty lub śmierć widzianej osoby.
TUNEL - (widzieć tunel) oznacza rychłe uzyskanie długo oczekiwanej informacji w ważnej dla ciebie sprawie może też zapowiadać kontakty seksualne.
TWARZ - (piękna) to pomyślność ; (stara i brzydka) to przeciwności z powodu zdrady przyjaciół; (mieć ładniejszą niż zwykle) jest dobrą przepowiednią.

UBÓSTWO - polepszenie warunków materialnych; (dla ciężarnej) jest przepowiednią urodzin syna.
UBRANIE - (sen o czystym ubraniu) zapowiada udane przedsięwzięcie; (ubranie brudne i podarte) to utrata godności, strata i niepowodzenie; (być ładnie ubranym) wskazuje na brak szczęścia w miłości; (zgubić je) to zwiastun niepowodzeń w interesach.
UCIECZKA - (uciekać przed grożącym niebezpieczeństwem) oznacza przykre okoliczności, których trudno będzie uniknąć; (mieć trudności z uciekaniem) - niekorzystne położenie.
UCZTA - (brać udział w uczcie) to przepowiednia zmartwień; jeśli jest to (miłe przyjęcie) - niespodzianki; (nieporządek lub jakiekolwiek zakłócenie spokoju) zapowiada zły obrót spraw.
UKĄSZENIE - (przez psa) to przestroga przed stratami finansowymi; (przez węża) symbolizuje podstępnych wrogów.
ULICA - (ulica szeroka) to rychłe powiększenie majątku; (obsadzona drzewami) oznacza nowe miłe znajomości; (iść w tłumie ulicą) to przepowiednia pomyślnych interesów.
UMARŁY - (widzieć umarłego w trumnie) to radość dla domu; (jeść z nim) to szansa na wysokie stanowisko i zaszczyty.
UNIFORM - (nosić go) - przepowiednia zaszczytów i wyróżnień, (chwalić się uniformem) - twoja zarozumiałość przyczyni się do twojego upadku.
UNIWERSYTET - (uczęszczać do niego) - oznaka korzystnych przedsięwzięć, które szybko zrealizujesz, sen taki również może oznaczać pozyskanie nowych przyjaźni.
UNOSIĆ - (się w powietrzu z łatwością) - pomyślność w zamiarach - wybijesz się ponad innych, (unieść się i spaść) - niepowodzenia, nieziszczone górnolotne plany.
UPOMINEK - (otrzymać od przyjaciela) - przepowiednia szybkich przyjemności i rozrywek w miłym towarzystwie, (dawać komuś upominek) - rychłe odwiedziny przyjaciół, (prośba o podarowanie upominku) - zwiastuje nędzę i ubóstwo.
UPRZĄŻ - (rozluźnione chomąto) - przestroga przed przykrymi zajściami, (wkładać go na konia) - oznaka zdobycia wielkiego bogactwa, (dla młodych ludzi) - chomąto symbolizuje szybkie wesele.
URODA - (śnić, że jest się pięknym) - zapowiada osiągnięcie zaszczytów, (widzieć ludzi urodziwych) - zapowiedź drobnych nieporozumień z przyjaciółmi.
URODZIĆ - (dla mężatki) - sen o urodzeniu dziecka symbolizuje wielką radość i szczęście domowe, (dla kobiety samotnej) - sen taki wróży pohańbienie oraz utratę czci z powodu zadawania się z nieprzyzwoitymi ludźmi.
URZĄD - (piastować) - szczęśliwa realizacja wszystkich zamierzeń i planów pomimo niebezpiecznej śmiałości, z jaką to będziesz realizować, (być pozbawionym urzędu) - to straty finansowe, (urząd Miejski) - jest zapowiedzią dużych nakładów finansowych w interesy, które wkrótce będą przynosiły duże zyski.
USTA - (grube i brzydkie) - niemiłe odwiedziny, awantury rodzinne i niebezpieczne decyzje w interesach, (ładne, uśmiechnięte) - spokojne i szczęśliwe życie, (dziecięce usta) - to znak, że masz oddanych przyjaciół, (wąskie) - wskazują na twoje opanowanie oraz spokój podczas realizacji ważnych spraw, (otwarte) - poważne niebezpieczeństwo zagrażające tobie, a które może również dotknąć twoich przyjaciół.
USZY - (długie) - ostrzeżenie przed plotkami i pomówieniami, (stracić je) - jest oznaką waśni i kłótni domowych, (podziwiać piękne uszy) - uzyskanie pomocy w trudnych chwilach, z najmniej spodziewanej strony, (myć je) - znak, że będziesz poważany i szanowany w towarzystwie.
UZDA - (końska) - przestroga przed egoizmem bliskiego człowieka, (zakładać koniowi) - będziesz próbował w rzeczywistości usidlić przyjaciółkę -przyjaciela.

WACHLARZ - (widzieć go) - zapowiedź wiadomości od dalekich krewnych, (widzieć kobietę z wachlarzem) - rozczarowani w miłości, (wachlować się nim) - przestroga przed wplątaniem się w plotki.
WAHADŁO - ( kiedy patrzysz na wahadło zegara) - wróży Ci to niespodziewany zarobek
WAGA -(widzieć ją) - ma znaczenie ostrzegawcze, często oznacza powołanie przed sąd.
WALIZA - (pełna) - perspektywa podróży, (pusta) - przeciwności związane z wyjazdem, (dźwigać ciężką walizę) - trudności życiowe.
WANNA - (kąpać się w niej) - jest zapowiedzią choroby, (kąpać się w towarzystwie drugiej osoby) - jest snem ostrzegawczym przed nadużywaniem alkoholu, (dla osoby wolnego stanu) - znak, aby unikać niebezpiecznych rozrywek w towarzystwie niepewnych osób.
WARCABY - (grać w nie) - przepowiednia poważnych kłopotów i zmartwień, (przegrać w nie) - zwiastun drobnych nieporozumień z dalekimi krewnymi, (wygrać w warcaby) - zapowiedź niespodziewanego sukcesu w wątpliwych interesach.
WARKOCZ - (splatać go) - zwiastun narażenia się na nieprzyjemności i szkody, (w nieładzie) - ostrzega przed plotkami i pomówieniami, (obcinać warkocz) - wróży polepszenie warunków życiowych.
WARZYWA - (spożywać warzywa) - pomimo pozornego szczęścia zorientujesz się, że zostałeś oszukany i wykpiony, (zgniłe) - to osamotnienie z powodu złego prowadzenia się, (sadzić je) - to znak, abyś wystrzegał się pochopnie zawartych znajomości.
WAZA - (gdy jest ona rozbita) - wróży Ci to wielkie straty
WAZON - (z kwiatami) - miła atmosfera, przemijające radości, (stłuczony) - straty, niepomyślność, (pusty) - niedostatek lub niepowodzenie.
WESELE - (być na własnym weselu) - smutek i niespełnione nadzieje, (widzieć czyjeś wesele) - uroczystość nie zawsze miła.
WĘDLINA - (kiedy tylko na nią spojrzysz) - przygotuj się na czas choroby
WĘGIEL - (trzymać go w ręku) - zapowiedź szczęścia i radości, (wypalony) - kłótnie i awantury w domu, (duża ilość węgla) -ostrzega przed niebezpieczeństwem.
WĘGORZ - (widzieć węgorza) - fałszywa miłość, przebiegły nieprzyjaciel, (zabić go) - pokonanie trudności.
WIADRO - (pełne mleka) - pomyślne widoki na przyszłość, (pełne wody) - pomyślność i powodzenie w interesach, (dziurawe) - zwiastuje drobne kłopoty i zmartwienia rodzinne, (zardzewiałe) - przestrzega przed nowymi, niepewnymi interesami.
WIATR - przeciwności i przeszkody w działaniu, (słyszeć szum wiatru) - rozstanie z ukochanym, (iść pod ostry wiatr) - zwycięstwo w trudnej rywalizacji o zaszczyty i wyróżnienia.
WIELBŁĄD - (widzieć go) - dzięki swojej cierpliwości pokonasz trudności, za co zdobędziesz podziw i szacunek, (być właścicielem wielbłąda) - to bogactwo i dostatek, (jechać na nim) - drobne niepowodzenia, które szybko przeminą, (widzieć stado wielbłądów) - wskazuje na osamotnienie podczas pokonywania rudości i kłopotów, zapowiada również chorobę.
WEŁNA - oznacza dostatek, (porwana, bądź zjedzona przez mole) - ubóstwo.
WIERZBA - (rosnąca nad wodą) - to smutek zmartwienia, może oznaczać przykrą podróż, (płacząca) - zwiastuje śmierć w rodzinie, (kwitnąca) - radość, szczęście w pożyciu małżeńskim.
WIĘZIENIE - (uciekać z niego) - zapowiedź pomyślnych okresów w życiu, (widzieć przyjaciela w nim) - niezależność oraz szczęście w przedsięwzięciach, (widzieć więźniów w więzieniu) - twoje niezdecydowanie podczas zawierania nowych transakcji, (rozmawiać z więźniami) - poważne kłopoty finansowe, z powodu własnych zaniedbań.
WINDA - (jechać windą do góry) - pomyślność, (zatrzymująca się między piętrami) - przeszkody w działaniu, (spadająca winda) - zły obrót spraw sercowych.
WINNICA - (widzieć piękne i dorodne owoce w winnicy) - spełnienie marzeń i dostatek, (zbierać winogrona) - duży zysk i pomyślność, (niedojrzałe winogrona) - na poprawę sytuacji trzeba będzie poczekać, (jeść słodkie) - przyziemne przyjemności, skonsumowana miłość, (kwaśne) - kłótnie i sprzeczki.
WINO - (pić) - zdrowie i pomyślność, jeżeli jest słodkie, (gorzkie lub cierpkie) - nieprzyjemności, (gasić pragnienie winem) - przyjemne szaleństwo, uzależnienie od miłości.
WIŚNIE - ( gdy je konsumujesz)- zapowiada Ci to kłótnię; (jeśli je zrywasz) - przepowiada to Tobie zabawę; (kwitnące drzewo wiśni) - wróży Ci miłosne uniesienie
WŁOSY - (mieć długie, jasne włosy) - pomyślność i uznanie, (wypadające) - straty moralne i niepowodzenia, (widzieć u siebie czarne włosy) - smutek lub żałoba, (myć włosy) - niepokoje i chęć oczyszczenia z pomówień.
WODA - (czysta i spokojna) - dobre zdrowie, (mętna i ciepła) - choroba, (wzburzona) - życiowe niepowodzenia, (pić wodę) -oznaka drobnych dolegliwości zdrowotnych, (chodzić po niej) - pomyślność i szczęście w interesach, a także w miłości.
WOJNA - przepowiednia zajść, które zakłócą twój spokój i szczęście, (brać w niej udział) - zwiastun poważnych niepokojów w najbliższym towarzystwie, (zwycięstwo na wojnie) - powiększenie majątku oraz spokój harmonię w domu.
WÓDKA - (widzieć ją) - zwiastuje troski i ubóstwo, (pić wódkę) - przestroga przed pochopnymi wydatkami.
WRÓBEL - (odganiać się od nich) - uniknięcie kłopotów i trudności, (polować na niego) - pomyślność w interesach, (martwy) - miłe chwile w gronie przyjaciół i znajomych.
WRÓŻKA - sen taki ostrzega abyś bardziej uważał na wypowiadane przez siebie opinie o innych, (rozmawiać z nią) - oznaka szczęścia rodzinnego, bądź szybkiego ożenku.
WSPINAĆ SIĘ - (na szczyt górski) - to zwyciężenie największych trudności, (po drabinie) - osiągnięcie sukcesu w interesach, (spaść podczas wspinania) - nieszczęśliwe wydarzenia w niedalekiej przyszłości.
WYPADEK - (stać się ofiarą wypadku) - poważne przejścia życiowe, (widzieć wypadek) - niepowodzenie w ważnej sprawie, (widzieć samochód lub inny środek lokomocji zniszczony w wypadku) - niespełnione nadzieje.
WYŚMIEWAĆ - (kogoś) - napomnienie o kontrolowaniu swojego postępowania, grozi ci ośmieszenie i przykrości.
WZYWAĆ - (pomocy) - będziesz jej potrzebował w niekorzystnym momencie swego życia, (wzywać kogoś imiennie) - zawiedziesz się na tej osobie, jeśli jednak wzywałeś osobę zmarłą wróży to wielkie przeciwności graniczące z ludzką wytrzymałością.

ZABAWKI - (widzieć dziecinne) - kłopoty rodzinne, (bawić się zabawkami) - zawarcie nowych znajomości, (połamane zabawki) - symbolizują śmierć lub chorobę, (dziecko z zabawką) - wróży szczęśliwe i udane małżeństwo, (rozdawać je) - przestroga przed ignorancją znajomych.
ZABITYM - (zostać) - wielka porażka, niebezpieczeństwo grożące przez złych przyjaciół, (zabić kogoś w walce) - oznacza, że powinieneś mieć więcej odwagi, w rzeczywistości, bowiem tylko we śnie potrafisz skutecznie dochodzić swoich racji.
ZAĆMIENIE - (słońca lub księżyca) - niepowodzenie we wszystkich poczynaniach.
ZAJĄC - (uciekający) - brak zaufania w środowisku, (schwytać zająca) - odniesiesz zwycięstwo nad rywalami, (zbić go) - nierozważne czyny uszczuplą grono przyjaciół, (widzieć zająca ściganego przez psy) - waśnie między przyjaciółmi.
ZAKONNIK(CA) - (widzieć zakonnicę) - sen taki jest przepowiednią trosk i niepowodzeń, (widzieć zakonnika) - niezliczone cierpienia i troski z powodu nadmiernego folgowania przyziemnym zachciankom.
ZAMEK - (do drzwi otwierać z łatwością) - pokonanie problemów, (nie móc otworzyć zamka) - duże przeciwności, (zamykać jakieś zamki) - tajemnice dobrze strzeżone.
ZAMIATAĆ - sen o zamiataniu jest oznaką natrętnych przyjaciół.
ZĄB - (mieć piękne zęby) - zdrowie i wielkie sukcesy, szczęście i powodzenie, (wyrwany lub ułamany) - strata przyjaźni lub kogoś bliskiego, (leczyć) - przykrości.
ZBOŻE -( widzieć łan zboża) - to przepowiednia szczęścia i powodzenia, ( złożone w spichrzu) - jest oznaką spełnienia wszelkich marzeń, ( dojrzałe zboże) - to symbol sławy i władzy.
ZDRADA - (zdradzić osobę bliską) - to niebezpieczne pokusy, ( widzieć osobę bliską w obecności rywala) - podstęp i chęć zmiany, (być zdradzonym) - zapowiada przezwyciężenie wszelkich kłopotów i trudności, ( rozmawiać o zdradzie) - to ostrzeżenie przed wrogami.
ZEGAR - zapowiada koniec rozrywek i radości, jeśli wskazuje czas ( godzinę) może to określić miesiąc, w którym zacznie się zła passa.
ZESZYT - zrealizujesz (plany dotyczące pogłębienia wiedzy.
ZGUBA -( zgubić cenny przedmiot) - to trudności w przedsięwzięciach, (dla zakochanych) - jest to oznaka rozstania.
ZIEMIA -( czarna) - wróży kłopoty i niepowodzenia, ( obsiana zbożem) - zysk, szczęście i długotrwały dostatek, ( kopać lub orać) - to ciężka, mozolna praca.
ZIMA - sen o niej przepowiada kłopoty ze zdrowiem i słabe perspektywy finansowe, czasem oznacza ostudzenie uczuć ze strony partnera.
ZJAWA - oznacza niebezpieczeństwa zagrażające tobie i twoim najbliższym.
ZŁODZIEJ - może symbolizować we śnie człowieka, który bezpośrednio lub pośrednio wyrządzi ci krzywdę, może oznaczać rywala w miłości lub w pracy, ( widzieć uciekającego) - oznacza pozytywne załatwienie drastycznych spraw.
ZŁOTO - (trzymać w rękach) - przepowiednia niezwykłego szczęścia we wszystkich dziedzinach, (znaleźć je) - zwycięstwo w realizacji o wysokie stanowisko, (zgubić złoto) - oznacza, że nie wykorzystasz szansy na osiągnięcie wysokich zysków, (wyrabiać przedmioty ze złota) - wróży niezwykłe powodzenie oraz dostatek.
ZMARŁY - (widzieć żyjące we śnie osoby zmarłe) - ostrzeżenie, bądź zapowiedź ważnych wydarzeń, (niespodziewana wizyta kogoś ze zmarłych) - oznacza złą wiadomość, (jeśli wzbudza strach) - bardzo zła wiadomość, (zabierająca kogoś ze sobą) - zła przepowiednia dla tego, kogo zabiera, (jeśli mówi lub zaleca) - należy wziąć pod uwagę jej rady, (całująca cię) - troski, choroba. Dla chorego pogorszenie stanu zdrowia, (ponownie umierająca) - stracone nadzieje, niepowodzenie - może oznaczać śmierć kogoś bliskiego.
ZMARTWYCHWSTANIE - (widzieć siebie) - wskazuje na poważne strapienia i kłopoty, które przezwyciężysz, (widzieć kogoś zmartwychwstałego) - pokonanie przeszkód dzięki pomocy przyjaciół.
ZNAK - (znaki na niebie) - nieszczęścia, które będą przyczyną rezygnacji z podróży - po takim śnie spodziewaj się awantur i waśni domowych, a także kłopotów i zmartwień zawodowych.
ZODIAK - przepowiednia niespodziewanego dobrobytu, jak również może oznaczać drobne niepowodzenia w domu, (zodiak w niesamowitej poświacie) - zwiastuje smutek, który trudno będzie ci przezwyciężyć, (kreślić mapę zodiaku) - wskazuje na zysk i powodzenie w przedsięwzięciach.
ZWIERZĘTA - (domowe) - to spokój, harmonia w domu, (dzikie) - daleka podróż, będąca powodem niezadowolenia i strat, (karmić zwierzęta) - przepowiednia szczęścia i dostatku, (mówiące) - to przegrana w rywalizacji o awans, (pasące się) - są oznaką wiernych i uczciwych przyjaciół, (kupować je) - przepowiednia poważnych wydatków.
ZWYCIĘSTWO - (odnieść zwycięstwo) - przezwyciężenie trudności oraz zdobycie wielkiego majątku, a także oznacza trwałą i szczęśliwą miłość.

Kliknij tutaj

ŹREBIĘ - przepowiednia nowych przedsięwzięć, które okażą się bardzo pomyślne, (skaczące źrebię) - oznacza szczęście w małżeństwie, a także zamożne życie.
ŹRÓDŁO - (z czystą wodą) - korzystne sprawy - interesy, dobre zdrowie, (z mętną) - niespełnione nadzieje, choroby, nieprzyjemności, (wyschnięte) - niebezpieczeństwo i straty , (pić wodę źródlaną) - szczęście w miłości , (kąpać się w źródle) - oczyszczenie z nieuzasadnionych podejrzeń , (lecznicze źródło) - oznacza niespodziewane zmiany w życiu , które okażą się nadzwyczaj pomyślne dla ciebie.

ŻABY - (rechocące) - zwiastun miłych wiadomości w niedalekim czasie, (widzieć dużo żywych żab w stawie) - oznacza to bogactwo, (duża ilość żab) - wskazuje na polepszenie twojego bytu, (zabijać je) - możesz spodziewać się drobnych trudności w realizacji swoich planów, (bardzo duża żaba) - zwiastuje przykre sytuacje, które spowodują twoją irytację, (dla kobiety) - sen taki oznacza ożenek z przykrym i niemiłym mężczyzną.
ŻAGIEL - (rozwijać) - pomyślność i powodzenie, (zwijać lub widzieć zwinięte) - przeciwności, zastój w ważnych sprawach, (poszarpane) - duże straty i niepowodzenia.
ŻAŁOBA - (nosić żałobę) - przepowiednia nieszczęścia, (dla zakochanych) - oznaka kłótni i waśni, (dla ludzi interesu) - trudności i straty w przedsięwzięciach, (dla osób pracujących) - oznaka powodzenia i pomyślności.
ŻARTY - (opowiadać je) - wskazuje na twoje wielkie powodzenie w interesach, (słyszeć opowiadających żarty) - symbolizuje szczęście i radość w rodzinie, (stroić sobie z kogoś żarty) - jesteś obiektem czyjejś nienawiści.
ŻĄDŁO - (być użądlonym przez owada) - zwiastun niepowodzeń lub nieszczęścia w rodzinie, (widzieć innych użądlonych) - oznaka smutku i zmartwień, z powodu przesadnej ufności do innych.
ŻEBRAK - (być żebrakiem) - możesz spodziewać się wielkiego bogactwa oraz dostatku, (dla osoby wolnej) - rychły ożenek z osobą majętną i wykształconą, (wynędzniały żebrak) - wskazuje na twoje złe zarządzanie własnymi sprawami, (dawać jałmużnę żebrakowi) - niezadowolenie z nowych znajomości, (zwymyślać żebraka) - zwiastun kłopotów i strat finansowych.
ŻELAZKO - (rozgrzane) - gorące uczucie, (chłodne) - ostudzenie w miłości.
ŻELAZO - zapowiedź smutku i nieszczęść, (żelazo w sztabach) - otrzymanie zaszczytów i uznania z wykonywanej pracy, (rozpalone) - symbolizuje trwałą i wierną miłość, jak również powodzenie i pomyślność w interesach, (kuć je) - wróży sypką poprawę bytu, (stopione żelazo) - szczęśliwe pożycie małżeńskie, (dla zakochanych) - symbolizuje trwałą miłość, (handlować nim) - zapowiedź niepewnych sukcesów, które ostatecznie zakończą się dla ciebie klęską, (zardzewiałe) - symbolizuje biedę i nędzę.
ŻMIJA - (atakująca) - przygnębienie, które ogarnie cię w wyniku niepowodzeń najbliższych przyjaciół, (zostać ugryzionym przez nią) - przestroga przed popadnięciem w poważne tarapaty finansowe, (zabić żmiję) - wkrótce pozbędziesz się fałszywych przyjaciół i znajomych.
ŻNIWA - (pora żniw) - pomyślność i powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach, (obfite żniwa) - pomyślność w życiu oraz szczęście i zdrowie dla całej rodziny, (dla zakochanych) - sen o żniwach wróży szybki ożenek, (dla małżeństwa) - zwiastuje szczęśliwe pożycie.
ŻONA - (sen o własnej żonie) - zapowiedź groźnych dolegliwości zdrowotnych, (łagodna żona) - przepowiednia nieporozumień i kłopotów, (widzieć żonę flirtującą z innym mężczyzną) - przestroga przed zaangażowaniem się w nowe romanse, które mogą spowodować separację, (bić żonę) - zaangażowanie się w niefortunne awantury z domownikami.
ŻÓŁW - (widzieć go) - niezwykłe wydarzenia w życiu, które spowodują twoją radość i zadowolenie, (jeść zupę z żółwia) - przyjemności, których zaznasz w kompromitujących intrygach.
ŻYŁY - troski i niepowodzenia, (naprężone) - nieszczęście.
ŻYTO - dobra przepowiednia - oznacza pomyślność i powodzenie w przyszłości, (widzieć łan żyta) - oznaka szczęścia i pomyślności w pożyciu małżeńskim, (dojrzałe żyto) - wskazuje na rychłe powiększenie rodziny, (ścinać je) - zapowiedź drobnych niepowodzeń w domu, (widzieć bydło pośród żyta) - oznaka czekającego cię dostatku i bogactwa, (młócić je) - przepowiednia przezwyciężenia wszelkich trudności, (oczyszczać żyto) -oznacza osiągnięcie wysokich stanowisk i zaszczytów, (zwozić je z pola) - powinieneś bardziej zadbać o swoje interesy.
ŻYRAFA - pomyślny obrót spraw, niezasłużone szczęście.
ŻYWOPŁOT - oznaka miłego i sympatycznego towarzystwa, w którym spędzisz radosne chwile, (żywopłot z roślin wiecznie zielonych) - radość oraz szczęście w rodzinie, (wysuszony) - oznacza osamotnienie oraz nierozsądne transakcje, (dla młodej dziewczyny) - sen taki oznacza szybki ożenek, (kwitnący żywopłot) - powodzenie zarówno w miłości, jak i w interesach.


Zaloguj się
login:
hasło:
 
Polecamy:
http://www.herbalux.pl/lefery-opinieCopyright © 2009 - 2011 Milenium Media